Czasem można zrobić przerwę w czytaniu książek i wybrać się na koncert ulubionego zespołu muzycznego!

Czy wiecie, że na przestrzeni wieków papież przyznawał przywileje honorowe szlachcie i osobom zasłużonym dla Kościoła?. A czy wiecie również, że po śmierci papieża uprzywilejowane stany, w obawie przed utratą  przywilejów, zabiegały o potwierdzenie ich ważności? Przykładem takiego potwierdzenia jest dokument papieski (patrz zdjęcie powyżej) tzw. transumowany, czyli potwierdzający aktualność przywilejów honorowych.

VIVA VERDI!

Taki okrzyk wychodził w XIX w. z ust niejednego Włocha, a wyrażał nie tylko wyrazy uznania dla wielkiego kompozytora Giuseppe Verdiego, ale niósł także treści o charakterze narodowym, dotyczące zjednoczenia państwa.

Biblioteka szkolna, popierając działania uczniowskiego samorządu dotyczące krzewienia kultury muzycznej, również podejmować będzie zabiegi popularyzatorskie odnośnie tej właśnie dziedziny.

Dziś pani profesor Wioletta Górska opowie, co jej w duszy gra:

  Jak odczytywać dawne pisma i akta - to tytuł wykładów otwartych w Instytucie Filologii Klasycznej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.
Zapisałem się na listę uczestników z ciekawości, nie mając pojęcia czego się spodziewać. Dodatkowo nadmienię, że były to moje pierwsze zajęcia na Uniwersytecie.

Biblioteka zaprasza:

poniedziałek, wtorek, piątek
od 9:00 do 14:00
środa, czwartek
od 9:00 do 15:00

Biblioteka szkolna wraz z czytelnią posiada bogaty księgozbiór i zbiór czasopism, dostęp do komputera z internetem. Dysponujemy 18 000 egzemplarzy książek.

Lektury On-Line

Wolne Lektury:
Lektury on-line:
Wirtualna Biblioteka
Literatury Polskiej:
Lektury dla Szkoły Podstawowej:
Lekturyonline.pl: 

Biblioteki cyfrowe

Wielkopolska Biblioteka Cyfrowa
Biblioteka Raczyńskich
Biblioteka PTPN 
Wojewódzka Biblioteka Publiczna
i Centrum Animacji Kultury 
Biblioteka Pedagogiczna 
Biblioteka Kórnicka 
Biblioteka Publiczna w Kórniku
Uniwersytet im. Adama Mickiewicza 
Uniwersytet Ekonomiczny
Politechnika Poznańska 
Akademia Wychowania Fizycznego 
Uniwersytet Przyrodniczy 
Uniwersytet Medyczny
Uniwersytet Artystyczny 
 

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.