Znakomicie zaprezentowały się zawodniczki XVIII LO w XVIII Finale Wielkopolskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej - Licealiada 2017.

Uczniowie naszej szkoły na co dzień trenujący w KS Energetyk Poznań awansowali do półfinału Mistrzostw Polski. Kadeci byli gospodarzami turnieju ćwierćfinałowego. W hali przy Bukowskiej pewnie pokonali Volley Gubin 3:0 (25:20, 25:18, 25:15), Jurand Malbork 3:0 (25:9, 25:8, 25:16) i Joker Piła 3:0 (25:22, 25:16, 25:22). W meczu o 1 miejsce zagraliśmy z Lotosem Trefl Gdańsk. Niestety ten utytułowany zespół okazał się za silny dla gospodarzy. Przegrywamy 0:3 zajmując premiowane awansem 2 miejsce.

Kolejny złoty medal wywalczyli siatkarze ZSGD, reprezentując Liceum Ogólnokształcące nr XVIII. Nie mieli sobie równych w Mistrzostwach Poznania Szkół Ponadgimnazjalnych.

Uczennice Liceum nr XVIII (wszystkie są reprezentantkami Energetyka) zdobyły właśnie brąz w finale wojewódzkim Licealiady!

Uczniowie naszej szkoły trenujacy na co dzień w KS Energetyk Poznań po dwóch dniach zmagań finałowych we Wrześni zostali mistrzami Wielkopolski w kategorii Kadet. Kadeci bezapelacyjnie wywalczyli złoty medal Mistrzostw Wielkopolski. W turnieju, którego organizatorem był zespół Progress Września wygrali wszystkie trzy pojedynki bez straty seta.