Tekst zostanie przeczytany po zaznaczeniu fragmentu do przeczytania   Nacinij głośnik a usyszysz tekst! Tekst zostanie przeczytany po zaznaczeniu fragmentu do przeczytania Moduł do czytania tekstu firmy: GSpeech
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Średnia 4.97 (79 Votes)
Śr12styczeń202220:05
Information
Biblioteka
Dorota Wyrzykiewicz
704 hits
Biblioteczka Kingi Sarny

„W książkach zbieramy tylko rozkwitłe kwiaty ziaren kiełkujących w nas samych”
Maria Konopnicka

Mój dom zawsze pachniał i pachnie książkami. Jestem mamą około 2000 tysięcy książek, które przez lata znajdowały sobie miejsce u mnie w domu.

Moje książki żyją swoim życiem😉, często zmieniają miejsce. W moim świecie, nie ma miejsca na ładnie poukładane "pod linijkę" i kolorystycznie książki na półkach. 

Każdy ich kącik ma jakąś historię, pamiątkę, skarb, tajemnicę 😊

Książki, które są dla mnie ważne?

- Każde i wszystkie 😊

 To była moja pierwsza samodzielnie przeczytana książka:

Książki polskiej noblistki Olgi Tokarczuk udało mi się przeczytać podczas pandemii, która ograniczyła możliwość podróży i spotkań towarzyskich. Wyśmienita pozycja to „Bieguni”- historie ludzkie, bardzo podobne do tych, które słyszałam w domu dziadków. „Księgi Jakubowe”? - kto je przeczyta już nigdy nie będzie tak samo patrzył na skały!

Wyjątkowo dowcipnym i miłym prezentem była książka:

A to książki z dzieciństwa mojego syna Józefa:

Obecnie, jako fan „Pana Kleksa” i „Harry’ego Pottera”, przeczytał sztukę teatralną, będącą dalszymi losami małego chłopca ze szkoły magii.

Moja rodzina jest wielokulturowa, a ponieważ literatura scala i zbliża ludzi, to wspólne wartości zawsze można odnaleźć w książkach. To jest książka, którą czytaliśmy mojemu synowi, bo zawierała ważne dla nas wartości, warte przekazania.

„Ludzie mają zbyt mało czasu, aby cokolwiek poznać. Kupują w sklepach rzeczy gotowe. A ponieważ nie ma magazynów z przyjaciółmi, więc ludzie nie mają przyjaciół.”

Zaznaczając fragment tekstu, klikając na pojawiający się głośnik, lektor go przeczyta.   Nacinij głośnik a usyszysz tekst! Zaznaczając fragment tekstu, klikając na pojawiający się głośnik, lektor go przeczyta. Moduł do czytania tekstu firmy: GSpeech

Wypożycz książkę online:

Możesz wypożyczyć lekturę lub ciekawą książkę przez internet. >>>Wejdź do naszej biblioteki<<<<

Jesteśmy też na facebooku

Facebook naszej biblioteki >>> >>>TUTAJ<<<<

Statystyki strony

Dzisiaj odwiedziło nas osób 1599

Wczoraj 1435

W tygodniu 9292

W miesiącu 29547

Od początku 2019 roku 1134841

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.

Nacinij głośnik a usyszysz tekst! Moduł do czytania tekstu firmy: GSpeech