Tekst zostanie przeczytany po zaznaczeniu fragmentu do przeczytania   Nacinij głośnik a usyszysz tekst! Tekst zostanie przeczytany po zaznaczeniu fragmentu do przeczytania Moduł do czytania tekstu firmy: GSpeech
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Średnia 5.00 (2 Votes)
Śr12styczeń202209:08
Information
Projekty międzynarodowe
BasSzy
787 hits
Erasmus - praca i wypoczynek we Włoszech

 

 

FOTORELACJA Z MIESIĘCZNEGO POBYTU NA PRAKTYKACH NASZYCH UCZNIÓW - ERASMUS

Fotorelacja z zakładów pracy Alpacar, Alecar , Alecars Di Cairo, Geometria Pietro Plasti oraz w biurze IfOMU w centrum Reggio,

gdzie uczniowie o zawodach technik mechanik  i technik geodeta odbywają praktyki zawodowe w ramach programu Erasmus +

" Drogowcy XXI wieku 3 międzynarodowe staże zawodowe szansą dla uczniów szkoły."

 

 

WYCIECZKA DO BOLONII 8.12.2021

W środę 8.12 odbyła się wycieczka do Bolonii. Mimo deszczu i niskiej temperatury humory wszystkim dopisywały. Po zabytkowym mieście oprowadzała nas przewodniczka  Edyta Boral, zachwycając nas historią i ciekawostkami związanymi z Bolonią. Odwiedziliśmy  Pałac (Pallazo Comunale) obecną siedzibę  władz miejskich oraz najstarszy uniwersytet europejski „Uniwersytet Boloński”, w którym odnaleźliśmy herby polskie. W mieście znajduje się także tablica poświęcona Mikołajowi Kopernikowi, który tutaj studiował.  We Włoszech i w  Bolonii bardzo popularna stała się twórczość literacka naszej noblistki Wisławy Szymborskiej. W zawiązku z tym fenomenem odbywają się co roku liczne festiwale, wystawy, wykłady, spektakle i spotkania. Oprócz tego zobaczyliśmy  również dwie charakterystyczne wieże skąd z jednej nich rozpościera się niesamowita panorama miasta (Torre Asinelli) oraz  inne słynne zabytki jak: pomnik Neptuna, Pałac Króla Enzo, Bazylikę Św. Petroniusza, pomnik Luigi Galvaniego.

WYCIECZKA DO MEDIOLANU  12.12.021

W niedzielę 12.12 wybraliśmy się na wycieczkę do stolicy mody  Mediolanu. Pełni ekscytacji zmierzyliśmy się z wielokulturowością, bogactwem i biedą na ulicach  oraz  tłumami  turystów. Ogromne wrażenie na nas zrobiły:  olbrzymia Katedra Duomo, Zamek Sforzów oraz szklana Galeria Wiktora Emanuela II, w której znajduje się oprócz znanych marek sklepów,  mozaika „przynosząca szczęście” jeśli się obrócić na niej na jednej nodze. Zobaczyliśmy również Teatr La Scala, pomnik Leonarda Da Vinci, wieżowiec Pirelli, Polski Kościół w centrum miasta, pomnik Giuseppe Garibaldiego i wiele innych. Charakterystyczne, żółte tramwaje są stałym elementem mediolańskiego krajobrazu. Natomiast Dworzec Główny jest jednym z najbardziej okazałych i ważnych dworców Europy.

 

Zaznaczając fragment tekstu, klikając na pojawiający się głośnik, lektor go przeczyta.   Nacinij głośnik a usyszysz tekst! Zaznaczając fragment tekstu, klikając na pojawiający się głośnik, lektor go przeczyta. Moduł do czytania tekstu firmy: GSpeech

Statystyki strony

Dzisiaj odwiedziło nas osób 1631

Wczoraj 1435

W tygodniu 9324

W miesiącu 29579

Od początku 2019 roku 1134873

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.

Nacinij głośnik a usyszysz tekst! Moduł do czytania tekstu firmy: GSpeech