Tekst zostanie przeczytany po zaznaczeniu fragmentu do przeczytania   Nacinij głośnik a usyszysz tekst! Tekst zostanie przeczytany po zaznaczeniu fragmentu do przeczytania Moduł do czytania tekstu firmy: GSpeech
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Średnia 5.00 (3 Votes)
Pn18październik202106:40
Information
Administrator strony
757 hits
Odlotowe szkolenie

Korzystając z jednodniowej przerwy w zajęciach szkolnych, Wielkopolskie Stowarzyszenie Aktywnych Rezerwistów z Poznania oraz 31 Baza Lotnictwa Taktycznego w Poznaniu-Krzesinach zorganizowały 11. bm szkolenie proobronne pod nazwą „Dzień szkolenia ogólnowojskowego dla młodzieży szkół średnich i zawodowych – klas o profilu porządku publicznego – „Zostań żołnierzem Sił Powietrznych RP”.

Pobyt w bazie lotniczej, oprócz styczności z wojskiem i sprzętem wojskowym, miał na celu zachęcenie młodzieży do podjęcia służby wojskowej w Siłach Powietrznych. Wśród 225 uczniów różnych szkół w szkoleniu uczestniczyli również przedstawiciele naszej szkoły. Szkolenie otworzył prezes WSAR Aleksander GREMBOWSKI oraz kpt. Paweł SZOKA - reprezentujący gospodarza obiektu. Doświadczeni instruktorzy-żołnierze 31 BLT oraz WSAR podzielili się wiedzą i praktycznymi umiejętnościami w następujących tematach: - pokonywanie zaimprowizowanego toru przeszkód; - szkol. p.chem.: maska p.gaz i OP-1; - nauka rzucania granatem: granat ćwiczebnym – rzuty na odległość; - nauka obsługi karabinka wojskowego: rozkładanie i składanie; - udzielanie i pomocy przedmedycznej, w tym: sposób transportowania poszkodowanego na noszach oraz resuscytacja na fantomie medycznym; - quizz językowo-tematyczny z języka angielskiego, o tematyce lotniczej; - nauka strzelania, z wykorzystaniem karabinka pneumatycznego. W przerwach w szkoleniu młodzież zwiedzała teren lotniska, w tym była obowiązkowa wizyta przy samolocie F-16, zwiedzanie muzeum sprzętu lotniczego oraz obserwacja startów samolotów wojskowych. Jak to jest w naszym zwyczaju, plenerowe zajęcia zakończone zostały poczęstunkiem wszystkich uczestników szkolenia tradycyjną grochówką. Nasi uczniowie zajęli trzecie miejsce (Nikodem LINKIEWICZ, Wiktor MAŁEK, Kacper JANKOWSKI, Szymon MIKOŁAJEWSKI). Podziękowania otrzymali również oficerowie Polskich Drużyn Strzeleckich, w tym por. PDS Damian HERDA.

Zaznaczając fragment tekstu, klikając na pojawiający się głośnik, lektor go przeczyta.   Nacinij głośnik a usyszysz tekst! Zaznaczając fragment tekstu, klikając na pojawiający się głośnik, lektor go przeczyta. Moduł do czytania tekstu firmy: GSpeech

Statystyki strony

Dzisiaj odwiedziło nas osób 732

Wczoraj 1038

W tygodniu 2901

W miesiącu 34697

Od początku 2019 roku 980889

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.

Nacinij głośnik a usyszysz tekst! Moduł do czytania tekstu firmy: GSpeech