Tekst zostanie przeczytany po zaznaczeniu fragmentu do przeczytania   Nacinij głośnik a usyszysz tekst! Tekst zostanie przeczytany po zaznaczeniu fragmentu do przeczytania Moduł do czytania tekstu firmy: GSpeech
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Średnia 0.00 (0 Votes)
N26maj201320:40
Information
Ż S-W
3375 hits
PROJEKT EDUKACYJNY „I TY MOŻESZ KIEDYŚ ZOSTAĆ GEODETĄ” (GALERIA)

 

 11 kwietnia br. w naszej szkole został przeprowadzony międzyszkolny projekt edukacyjny -„I TY KIEDYŚ MOŻESZ ZOSTAĆ GEODETĄ”, w ramachktórego odwiedziło nas blisko 80 uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 7 im. Erazma z Rotterdamu.

Koordynatorem i pomysłodawczynią całego przedsięwzięcia była pani prof. Żaneta Siberna-Wolitzki, nauczycielka języka angielskiego. Szóstoklasiści zostali podzieleni na grupy i przez trzy godziny lekcyjne pracowali w różnych zespołach warsztatowych. Po obejrzeniu ciekawej prezentacji multimedialnej poświęconej sylwetce patrona naszej szkoły - Rudolfa Modrzejewskiego (przygotowanego przez ucznia klasy I GA – Andrzeja Fornalika) oraz pięknego filmu dokumentalnego o mostach (autorstwa panaprof. Mariusza Kaczmarka i Krzysztofa Buczkowskiego - ucznia klasy III GD), młodzi ludzie rozwiązywali quiz biograficzny i odpowiadali na pytania zadawane przez panie profesor:Annę Grzesiak i Żanetę Siberna-Wolitzki. Najbardziej spostrzegawczy i uważni uczniowie za celne odpowiedzi otrzymywali słodkie nagrody i gadżety z logo naszej szkoły. Następnie młodzież „Siódemki” została przeszkolona przez panią pedagog, nauczyciela i terapeutę - mgr Kingę Sarnę w zakresie: bezpieczeństwa w drodze do szkoły, korzystania z numerów alarmowych oraz apteczki. Ta cenna wiedza i umiejętności są potrzebne w życiu codziennym każdego człowieka i przydały się już niejednemu geodecie w terenie… Na koniec nasi goście mieli możliwość przypomnienia sobie różnorodnych pojęć geograficznych i wykorzystania skali map do rozwiązania trudnych zadań. Pod czujnym okiem naszych zaangażowanych nauczycieli: pana profesora Leszka Zawilskiego i pani profesor Kamil Żelanowskiej uczniowie mogli zapoznać się z pracą geodety, obejrzeć i wykorzystać sprzęt geodezyjny podczas prac w terenie i poszukiwania ukrytego skarbu… W trakcie tych wszystkich atrakcji wygłodniali „odkrywcy przygód” mieli możliwość posilenia się przy stole zastawionym pysznymi wypiekami przygotowanymi przez uczniów klas: II LA, II LB, III LA i III LC.

 

Projekt - „I TY MOŻESZ KIEDYŚ ZOSTAĆ GEODETĄ” został entuzjastycznieprzyjęty przez społeczność szkolną i z pewnością na stałe zagości w kalendarzu imprez ZSGD i SP nr 7.

 

 

Zaznaczając fragment tekstu, klikając na pojawiający się głośnik, lektor go przeczyta.   Nacinij głośnik a usyszysz tekst! Zaznaczając fragment tekstu, klikając na pojawiający się głośnik, lektor go przeczyta. Moduł do czytania tekstu firmy: GSpeech

Statystyki strony

Dzisiaj odwiedziło nas osób 837

Wczoraj 701

W tygodniu 837

W miesiącu 3998

Od początku 2019 roku 412743

Czy oglądałeś nasze programy nadawane w TV18? ZAPRASZAMY!

Wejdź na stronę naszej telewizji. Wejdź!

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.

Nacinij głośnik a usyszysz tekst! Moduł do czytania tekstu firmy: GSpeech