Tekst zostanie przeczytany po zaznaczeniu fragmentu do przeczytania   Nacinij głośnik a usyszysz tekst! Tekst zostanie przeczytany po zaznaczeniu fragmentu do przeczytania Moduł do czytania tekstu firmy: GSpeech
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Średnia 5.00 (4 Votes)
Pn4maj202014:22
Information
Biblioteka
Małgorzata Sargalska
973 hits
Sleeveface – „Ubierz się w książkę”!

      Sleeveface to fotografia przedstawiająca osobę z zasłoniętą częścią ciała poprzez okładkę książki lub płyty w taki sposób, by ukazać spójną całość z postacią  na oprawie. Początki tej akcji datuje się na rok 2006 i trudno określić, kto ją zapoczątkował. Akcję rozpowszechnili dzięki portalom społecznościowym Wilfred Rostron i Carla Morrison.

      Z okazji zbliżającego się Dnia Bibliotekarza i Bibliotek (przypadającego 8 maja) oraz Tygodnia Bibliotek (8-15 maja) zapraszamy Was do wzięcia udziału w konkursie!

      Już jakiś czas temu do Polski dotarła moda na sleeveface. Fenomenem stały się zdjęcia przedstawiające osoby fotografowane z zasłoniętą przez okładkę książki częścią ciała. W efekcie otrzymujemy złudzenie prezentujące kreatywne i czasami zabawne połączenie naszej osobowości z ukrytym książkowym alter ego.

      Zapraszamy uczniów, a także ich rodziców, nauczycieli i pracowników Naszej Szkoły do tej zabawy promującej czytelnictwo!

      A może macie własny pomysł na sleeveface ze swoją ulubioną książką?

   Wykonane przez Was zdjęcia wyślijcie na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Wysłanie zdjęć na powyższy adres jest równoznaczne ze zgodą na udział w konkursie, publikacją zdjęć i ogłoszeniem nazwisk laureatów na stronie szkoły i stronie BIBLIOTEKA ZSGD na Facebooku. Na Wasze prace czekamy do 15 maja.

     Przygotujemy wystawę online smile Na zwycięzców czekają nagrody książkowe!

  Poniżej prezentujemy przykładowe zdjęcia nagrodzone w konkursach w innych bibliotekach. Natomiast fotografię tytułową wykonała Dorota Wyrzykiewicz.

12.jpg 13.jpg 14.jpg

15.jpg 17.jpg 21.jpg

23.jpg 26.jpg 28.jpg

31.jpg

Nacinij głośnik a usyszysz tekst! Moduł do czytania tekstu firmy: GSpeech