Tekst zostanie przeczytany po zaznaczeniu fragmentu do przeczytania   Nacinij głośnik a usyszysz tekst! Tekst zostanie przeczytany po zaznaczeniu fragmentu do przeczytania Moduł do czytania tekstu firmy: GSpeech
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Średnia 0.00 (0 Votes)
N15marzec202011:41
Information
Bibliotekarz poleca
Małgorzata Sargalska
1040 hits
Historyczna saga autorki kryminałów

 

       Niemiecka pisarka Charlotte Link przyzwyczaiła nas do książek z gatunku kryminału. Tym razem jednak postanowiła zmienić tematykę i napisała interesującą sagę historyczną. Początek fabuły rozpoczyna się wraz z wybuchem I wojny światowej i pokazuje losy niemieckiej rodziny mieszkającej w posiadłości na terenie Prus Wschodnich.

       "Czas burz" to pierwszy tom sagi, który pozwala nam poznać rodzinę Dombergów. Główna bohaterka Felicja to osiemnastoletnia dziewczyna wkraczająca w dorosłość w tych jakże ciężkich czasach. Wybuch wojny powoduje, że jej beztroskie życie w rodzinnej posiadłości w Lulinnie szybko odchodzi do przeszłości. Tylko dzięki niezłomnej sile charakteru udaje jej się przetrwać w tych trudnych czasach. Poznajemy także burzliwe życie uczuciowe bohaterki, która mimo iż kocha przyjaciela z dzieciństwa wychodzi za mąż za przypadkowo poznanego Alexa. Felicja to kobieta twardo stąpająca po ziemi, która potrafi poradzić sobie w każdej sytuacji gdziekolwiek rzuci ją los. Pracuje bowiem jako pielęgniarka podczas wojny, udaje jej się przeżyć w obozie pracy. Pomaga także rodzinie w ogarniętej rewolucją Rosji, a następnie ucieka z bliskimi przez pół Europy, aby dostać się do Berlina.

       Powieść niemieckiej pisarki to przede wszystkim historia o silnych kobietach, które nie poddają się w ciężkich czasach i wspierają się nawzajem. Ważne są dla nich rodzinne więzi oraz dom, który w tych niepewnych czasach staje się ostoją i miejscem, o które trzeba walczyć. Dzieje bohaterki na tle historii ubiegłego stulecia to dobry przepis na interesującą powieść.

       Uważam, że jest to książka warta polecenia, która pozwoli nam przenieść się w czasie i odkryć klimat minionej epoki. Dla tych, którzy dadzą się porwać tej powieści polecam kolejne tomy sagi – "Dziki łubin" oraz "Niespokojne niebo". Życzę przyjemnej lektury smile

Nacinij głośnik a usyszysz tekst! Moduł do czytania tekstu firmy: GSpeech