Tekst zostanie przeczytany po zaznaczeniu fragmentu do przeczytania   Nacinij głośnik a usyszysz tekst! Tekst zostanie przeczytany po zaznaczeniu fragmentu do przeczytania Moduł do czytania tekstu firmy: GSpeech
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Średnia 0.00 (0 Votes)
Wt3marzec202010:11
Information
Biblioteka
Małgorzata Sargalska
1352 hits
Szkolny Konkurs Ortograficzny

         W środę 26 lutego odbyła się kolejna edycja Konkursu Ortograficznego. Śmiałkowie zmierzyli się z tekstem, w którym czyhało na nich wiele pułapek ortograficznych. Nasz język ojczysty nie jest prosty, o czym mogli się przekonać uczestnicy konkursu.

     Trudność sprawiły zwłaszcza wyrazy złożone typu: sześćsettysięczny, nicnierobienie, ekstraciekawy, superokazja, dwuipółgodzinne, dokądkolwiek. Niełatwe do napisania okazały się także słowa: zżymać się, hożo, rzępolić. Wielu uczestników konkursu miało również problem z poprawnym zapisaniem zwrotów: aby-aby, tuż-tuż, mozartowsko-chopinowskie, pszenno-żytni. Pisownia  przyimków także okazała się problematyczna: na co dzień, wkoło, w kółko, na pewno, w tę i we w tę, znienacka.

        Wszystkim uczestnikom gratulujemy, że zmierzyli się z tym trudnym dyktandem! A oto nasi zwycięzcy:

Mistrzynią Ortografii ZSGD 2020 została Zuzanna Pankowiak z kl. 1lbp

Drugie miejsce zajął Szymon Gałka z kl. 4ga, natomiast trzecie Jan Czubak, również z kl. 4ga. Wyróżnienie zdobył Filip Konieczny z kl. 4ga.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!!!!

Zapraszamy wszystkich na kolejną edycję konkursu w przyszłym roku szkolnymsmile

Organizatorzy: Krzysztof Andrzejak, Małgorzata Sargalska, Dorota Wyrzykiewicz

Zaznaczając fragment tekstu, klikając na pojawiający się głośnik, lektor go przeczyta.   Nacinij głośnik a usyszysz tekst! Zaznaczając fragment tekstu, klikając na pojawiający się głośnik, lektor go przeczyta. Moduł do czytania tekstu firmy: GSpeech

Wypożycz książkę online:

Możesz wypożyczyć lekturę lub ciekawą książkę przez internet. >>>Wejdź do naszej biblioteki<<<<

Jesteśmy też na facebooku

Facebook naszej biblioteki >>> >>>TUTAJ<<<<

Statystyki strony

Dzisiaj odwiedziło nas osób 611

Wczoraj 1172

W tygodniu 2821

W miesiącu 27460

Od początku 2019 roku 503634

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.

Nacinij głośnik a usyszysz tekst! Moduł do czytania tekstu firmy: GSpeech