Tekst zostanie przeczytany po zaznaczeniu fragmentu do przeczytania   Nacinij głośnik a usyszysz tekst! Tekst zostanie przeczytany po zaznaczeniu fragmentu do przeczytania Moduł do czytania tekstu firmy: GSpeech
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Średnia 5.00 (3 Votes)
Pt14luty202011:28
Information
Biblioteka
Dorota Wyrzykiewicz
1816 hits
Szkolny Konkurs Recytatorski

       W walentynki, 14 lutego 2020 r., w szkolnej czytelni odbył się coroczny Konkurs Recytatorski Poezji Miłosnej. 

       W konkursie wzięło udział 15 uczestników, których zadaniem było wybrać dowolny wiersz o tematyce miłosnej, nauczyć się go na pamięć i pięknie zadeklamować. Można było również zaprezentować własny wiersz. Jury miało przyjemność wysłuchać wspaniałych interpretacji wierszy następujących poetów: Juliana Tuwima, Jana Brzechwy, Wisławy Szymborskiej, Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, Adama Asnyka, Jana Lechonia, Anny Achmatowej oraz Karola Wojtyły. Były też wiersze napisane samodzielnie przez uczestników, a także przez mamę jednego z uczniów i kolegę z klasy.
       Największe wrażenie zrobiła deklamacja Cypriana Sutkowskiego z kl. 1gw. Zdobywca I miejsca w bardzo interesujący sposób zaprezentował wiersz Adama Asnyka „Ja ciebie kocham”. II miejsce zajął Kacper Przybylski-Pacyk z kl. 3la w interpretacji wiersza Wisławy Szymborskiej „Nic dwa razy”. III miejsce należało do Patryka Gutowskiego z kl. 4ga, który sam napisał wiersz „Miłość”. Filip Konieczny został wyróżniony za deklamację wiersza Karola Wojtyły „Miłość mi wszystko wyjaśniła”.
       W tym roku w konkursie wzięli udział sami panowie. Może w tym szczególnym walentynkowym dniu będą mieli okazję jeszcze raz zaprezentować swój wiersz szczególnej osobiesmile
       Zwycięzcom serdecznie gratulujemy, pozostałym uczestnikom dziękujemy za udział, a wszystkim życzymy miłych walentynek!

Zaznaczając fragment tekstu, klikając na pojawiający się głośnik, lektor go przeczyta.   Nacinij głośnik a usyszysz tekst! Zaznaczając fragment tekstu, klikając na pojawiający się głośnik, lektor go przeczyta. Moduł do czytania tekstu firmy: GSpeech

Wypożycz książkę online:

Możesz wypożyczyć lekturę lub ciekawą książkę przez internet. >>>Wejdź do naszej biblioteki<<<<

Jesteśmy też na facebooku

Facebook naszej biblioteki >>> >>>TUTAJ<<<<

Statystyki strony

Dzisiaj odwiedziło nas osób 120

Wczoraj 957

W tygodniu 2712

W miesiącu 28201

Od początku 2019 roku 532849

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.

Nacinij głośnik a usyszysz tekst! Moduł do czytania tekstu firmy: GSpeech