Tekst zostanie przeczytany po zaznaczeniu fragmentu do przeczytania   Nacinij głośnik a usyszysz tekst! Tekst zostanie przeczytany po zaznaczeniu fragmentu do przeczytania Moduł do czytania tekstu firmy: GSpeech
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Średnia 0.00 (0 Votes)
Śr4grudzień201907:56
Information
Biblioteka
Dorota Wyrzykiewicz
1293 hits
Konkurs Pięknego Czytania

         Kolejna edycja Konkursu Pięknego Czytania odbyła się 2 grudnia 2019 r. w szkolnej bibliotece. W tym roku czytaliśmy fragmenty „Chłopów” Stanisława Reymonta dotyczące opisów aury jesienno-zimowej na wsi.

       Tekst nie był łatwy pod względem interpretacji, dykcji, a nawet poprawności czytania. Dużo było w nim archaizmów, sprawiających trudność w wymowie, dlatego tak ważne okazało się właściwe zrozumienie tekstu. Na koniec konkursu jury wraz z uczestnikami przybliżyło sobie znaczenie i pochodzenie najtrudniejszych wyrazów.  

         Na konkurs przybyło 16 uczestników. Jury po wysłuchaniu prezentacji nagrodziło najlepszych. Przyznano trzy miejsca i jedno wyróżnienie:

I miejsce – Daria Michalska, kl. 1gw,

II miejsce – Zuzanna Łuczak, kl. 1gap,

II miejsce – Antoni Kaliszer, kl. 1la,

wyróżnienie – Jan Stochaj, kl. 1gedp.

         Laureatom serdecznie gratulujemy, a pozostałym uczniom dziękujemy za udział. Zapraszamy w przyszłym roku szkolnym na kolejną edycję konkursu!

 

Zaznaczając fragment tekstu, klikając na pojawiający się głośnik, lektor go przeczyta.   Nacinij głośnik a usyszysz tekst! Zaznaczając fragment tekstu, klikając na pojawiający się głośnik, lektor go przeczyta. Moduł do czytania tekstu firmy: GSpeech

Wypożycz książkę online:

Możesz wypożyczyć lekturę lub ciekawą książkę przez internet. >>>Wejdź do naszej biblioteki<<<<

Jesteśmy też na facebooku

Facebook naszej biblioteki >>> >>>TUTAJ<<<<

Statystyki strony

Dzisiaj odwiedziło nas osób 145

Wczoraj 957

W tygodniu 2737

W miesiącu 28226

Od początku 2019 roku 532874

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.

Nacinij głośnik a usyszysz tekst! Moduł do czytania tekstu firmy: GSpeech