Tekst zostanie przeczytany po zaznaczeniu fragmentu do przeczytania   Nacinij głośnik a usyszysz tekst! Tekst zostanie przeczytany po zaznaczeniu fragmentu do przeczytania Moduł do czytania tekstu firmy: GSpeech
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Średnia 3.50 (2 Votes)
Śr13listopad201912:45
Information
Biblioteka
Małgorzata Sargalska
962 hits
Mamy kolejnego Nobla!

     W październiku świat obiegła wspaniała wiadomość – nasza rodaczka, Olga Tokarczuk, otrzymała Literacką Nagrodę Nobla za rok 2018 „za wyobraźnię narracyjną, która z encyklopedyczną pasją prezentuje przekraczanie granic jako formę życia".

     Pisarka jest autorką powieści, esejów, scenariuszy, a nawet wierszy. Wykształcenie psychologiczne sprawiło, że jej twórczość jest przepełniona przemyśleniami na temat sensu życia i motywów ludzkiego postępowania. To literatura obok której nie sposób przejść obojętnie!

     Autorka już wcześniej została doceniona otrzymując liczne wyróżnienia. Do tej pory została laureatką The Man Booker International Prize 2018 za powieść "Bieguni" oraz dwukrotną laureatką Nagrody Literackiej "Nike" za powieści: "Bieguni" (2008) i "Księgi Jakubowe" (2015). Powieść "Prowadź swój pług przez kości umarłych", na podstawie której Agnieszka Holland zrealizowała film "Pokot", znalazła się na liście 100 najlepszych książek XXI w. według "Guardiana".

     Chcąc uczcić to wspaniałe wydarzenie, w holu szkoły powstała wystawa poświęcona pisarce. Zapraszamy do jej obejrzenia, a także do wypożyczania książek laureatki w bibliotece!

Zaznaczając fragment tekstu, klikając na pojawiający się głośnik, lektor go przeczyta.   Nacinij głośnik a usyszysz tekst! Zaznaczając fragment tekstu, klikając na pojawiający się głośnik, lektor go przeczyta. Moduł do czytania tekstu firmy: GSpeech

Statystyki strony

Dzisiaj odwiedziło nas osób 39

Wczoraj 1012

W tygodniu 2593

W miesiącu 8911

Od początku 2019 roku 460117

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.

Nacinij głośnik a usyszysz tekst! Moduł do czytania tekstu firmy: GSpeech