Tekst zostanie przeczytany po zaznaczeniu fragmentu do przeczytania   Nacinij głośnik a usyszysz tekst! Tekst zostanie przeczytany po zaznaczeniu fragmentu do przeczytania Moduł do czytania tekstu firmy: GSpeech
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Średnia 3.50 (2 Votes)
Śr13listopad201912:45
Information
Biblioteka
Małgorzata Sargalska
1060 hits
Mamy kolejnego Nobla!

     W październiku świat obiegła wspaniała wiadomość – nasza rodaczka, Olga Tokarczuk, otrzymała Literacką Nagrodę Nobla za rok 2018 „za wyobraźnię narracyjną, która z encyklopedyczną pasją prezentuje przekraczanie granic jako formę życia".

     Pisarka jest autorką powieści, esejów, scenariuszy, a nawet wierszy. Wykształcenie psychologiczne sprawiło, że jej twórczość jest przepełniona przemyśleniami na temat sensu życia i motywów ludzkiego postępowania. To literatura obok której nie sposób przejść obojętnie!

     Autorka już wcześniej została doceniona otrzymując liczne wyróżnienia. Do tej pory została laureatką The Man Booker International Prize 2018 za powieść "Bieguni" oraz dwukrotną laureatką Nagrody Literackiej "Nike" za powieści: "Bieguni" (2008) i "Księgi Jakubowe" (2015). Powieść "Prowadź swój pług przez kości umarłych", na podstawie której Agnieszka Holland zrealizowała film "Pokot", znalazła się na liście 100 najlepszych książek XXI w. według "Guardiana".

     Chcąc uczcić to wspaniałe wydarzenie, w holu szkoły powstała wystawa poświęcona pisarce. Zapraszamy do jej obejrzenia, a także do wypożyczania książek laureatki w bibliotece!

10.jpg 20.jpg 30.jpg

40.jpg 51.jpg 53.jpg

55.jpg 57.jpg 59.jpg

60.jpg 61.jpg 63.jpg

67.jpg 69.jpg 71.jpg

73.jpg

Nacinij głośnik a usyszysz tekst! Moduł do czytania tekstu firmy: GSpeech