Tekst zostanie przeczytany po zaznaczeniu fragmentu do przeczytania   Nacinij głośnik a usyszysz tekst! Tekst zostanie przeczytany po zaznaczeniu fragmentu do przeczytania Moduł do czytania tekstu firmy: GSpeech
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Średnia 0.00 (0 Votes)
N14kwiecień201311:36
Information
Wyjazdy naszych uczniów
Prowadząca wymianę Małgorzata Grzelczak
3609 hits
Języki obce poza ławką szkolną- wymiana międzyszkolna (GALERIA)

 

 

  Od 10 lat nasza szkoła uczestniczy w wymianie międzyszkolnej ze szkołą Holstenschule w Neumünster w Niemczech. Miasteczko, które co roku odwiedzamy jest urokliwie położone w centrum Landu Szlezwig-Holsztyn,  między 2 morzami, Morzem Bałtyckim i Morzem Północnym.

   W trakcie wymiany organizowane są liczne wycieczki. Zwiedziliśmy Hamburg, miasto portowe u ujścia Łaby, Lubekę, miasto hanzeatyckie słynące z produkcji marcepana, Szlezwig miasteczko z „krzywą wieżą”, Flensburg, miasto graniczne z Danią, słynące z Wystawy Technicznej. Kilonię, stolicę landu słynącą z Kielerwoche- Światowych Regat Żeglarskich. Co roku podczas wymiany uczestnicy mają możliwość obserwacji przypływów i odpływów, zjawiska fizycznego, które jest charakterystyczne dla Morza Północnego. Wielkim przeżyciem jest wędrówka po dnie Morza Północnego w czasie odpływu. Dodatkową atrakcją jest nocleg na wyspie na Morzu Północnym, gdzie szaleją wichury, a woda cofa się w głąb morza o kilka kilometrów, żeby po ponad sześciu godzinach wrócić do brzegu. Wymiana odbywa się w dwóch etapach; jesienią wyjeżdżamy do Neumünster na tydzień, a  wiosną przyjmujemy gości z Niemiec w Poznaniu. Dzięki temu, że mieszkamy u rodzin, możemy poznać typowy styl życia młodzieży niemieckiej i uczestniczyć we wszystkich wydarzeniach rodzinnych.
Do tej pory w wymianie wzięło udział 150 osób. Miło wspominamy nasze wyjazdy i rewizyty gości u nas, w naszych domach i w szkole. Pielęgnujemy przyjaźnie zawarte w trakcie pobytu w Niemczech.
Lubisz podróżować, chcesz poznać nieznane zakątki Niemiec, chcesz doskonalić znajomość języka niemieckiego i angielskiego, weź udział w wymianie.
Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w wymianie.

Zaznaczając fragment tekstu, klikając na pojawiający się głośnik, lektor go przeczyta.   Nacinij głośnik a usyszysz tekst! Zaznaczając fragment tekstu, klikając na pojawiający się głośnik, lektor go przeczyta. Moduł do czytania tekstu firmy: GSpeech

Statystyki strony

Dzisiaj odwiedziło nas osób 641

Wczoraj 1172

W tygodniu 2851

W miesiącu 27490

Od początku 2019 roku 503664

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.

Nacinij głośnik a usyszysz tekst! Moduł do czytania tekstu firmy: GSpeech