Tekst zostanie przeczytany po zaznaczeniu fragmentu do przeczytania   Nacinij głośnik a usyszysz tekst! Tekst zostanie przeczytany po zaznaczeniu fragmentu do przeczytania Moduł do czytania tekstu firmy: GSpeech
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Średnia 0.00 (0 Votes)
Wt4czerwiec201918:05
Information
Klasy wojskowe
Administrator strony
4322 hits
II miejsce naszych klas mundurowych

W dniu 25 maja 2019 r. na terenie poligonu wojskowego Biedrusko odbyły się wojewódzkie eliminacje do „V Centralnego Zlotu Klas Mundurowych- Żagań 2019”.

Zorganizowane zostały one przez Szefa Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Poznaniu, przy zaangażowaniu podległych wojskowych komend uzupełnień oraz z inicjatywy Departamentu Edukacji, Kultury i Dziedzictwa Ministerstwa Obrony Narodowej. Są one wydarzeniem cyklicznym, organizowanym od 2014 roku. W tegorocznych eliminacjach udział wzięło 8 szkół z województwa wielkopolskiego posiadających klasy o profilu mundurowym, z czego 2 należą do terenu administrowanego przez Wojskową Komendę Uzupełnień w Poznaniu. Rywalizowały one w 9- osobowych drużynach uczniowskich pokonując następujące konkurencje:

- marszobieg zespołowy na dystansie 5 000 metrów z dwoma punktami kontrolnymi stanowiącymi sprawdzenie posiadanej wiedzy, umiejętności oraz współpracy członków zespołu przy ewakuacji rannych oraz transporcie skrzynek z amunicją,

- strzelanie z karabinka sportowego (KBKS) na celność z odległości 50 metrów,

- rzut granatem treningowym.

Zmaganiom przypatrywali się przedstawiciele: Departamentu Edukacji, Kultury i Dziedzictwa Ministerstwa Obrony Narodowej oraz Kuratorium Oświaty w Poznaniu.

Walka była zacięta, a poziom umiejętności wszystkich uczestników wydarzenia imponujący. Z radością możemy przyznać, iż pierwsze dwa miejsca zajęli reprezentanci szkół z terenu administrowanego przez Wojskową Komendę Uzupełnień w Poznaniu, a mianowicie: I miejsce- Zespół Szkół im. Gen. Dezyderego Chłapowskiego w Bolechowie, który będzie mógł reprezentować województwo wielkopolskie na „V Centralnym Zlocie Klas Mundurowych- Żagań 2019” oraz II miejsce- Zespół Szkół Geodezyjno- Drogowych w Poznaniu. Na III miejscu znalazło się Liceum Ogólnokształcące z Konina.

Po zakończonych zmaganiach zawodnicy mogli uzupełnić siły dzięki przygotowanej dla nich pysznej grochówce, a ciekawość związaną z ochotniczymi formami służby wojskowej zaspokoić na stoisku promocyjnym Wojskowej Komendy Uzupełnień w Poznaniu.

Serdecznie gratulujemy zwycięskim drużynom oraz życzymy powodzenia przedstawicielom Zespołu Szkół im. Gen. Dezyderego Chłapowskiego w Bolechowie na „V Centralnym Zlocie Klas Mundurowych- Żagań 2019”.

 Artykuł ze strony WKU Poznań

Tekst: Agnieszka Michalak

Zdjęcia: por. Michał Sezonowicz

Czy oglądałeś nasze programy nadawane w TV18? ZAPRASZAMY!

Wejdź na stronę naszej telewizji. Wejdź!

Nacinij głośnik a usyszysz tekst! Moduł do czytania tekstu firmy: GSpeech