Tekst zostanie przeczytany po zaznaczeniu fragmentu do przeczytania   Nacinij głośnik a usyszysz tekst! Tekst zostanie przeczytany po zaznaczeniu fragmentu do przeczytania Moduł do czytania tekstu firmy: GSpeech
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Średnia 5.00 (1 głosowało)
Pt31maj201907:12
Information
Biblioteka
Dorota Wyrzykiewicz
1421 hits
Wielka Zbiórka Książek 2019

          Po raz kolejny nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskiej akcji charytatywnej  Wielka Zbiórka Książek. Przez cały rok szkolny zbieraliśmy książki dla dzieci, młodzieży i dorosłych przebywających w szpitalach.

           Udało nam się zebrać 296 książek przygodowych, sensacyjnych, historycznych, popularnonaukowych, powieści, bajek, baśni i opowiadań dla dzieci, a nawet komiksów paragrafowych, które stanowią nowość na rynku czytelniczym i cieszą się dużym zainteresowaniem wśród młodzieży i dorosłych. W ostatnim dniu segregowania i pakowania nieoczekiwanie liczba książek wzrosła do 328, za sprawą nieco spóźnionych darczyńcówwink Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom, dzięki którym możliwe stało się umilenie pobytu w szpitalach osobom zmuszonym tam przebywać. Podziękowania należą się uczniom: Patrykowi Prałatowi 1ts, Adamowi Taladze 1gd, Maciejowi Łabusowi 3la, Mateuszowi Mikulskiemu 3ga oraz nauczycielom: Annie Grzesiak, Anicie Kołodziejczyk-Rackowiak, Magdalenie Mazurczak, Żanecie Sibernie-Wolitzki, Magdalenie Kulikowskiej i Marzennie Ciemnieckiej.

          30 maja dzięki pomocy Patryka Prałata i Mateusza Sówki udało się spakować do sześciu kartonów wszystkie zebrane książki i przetransportować je do wskazanego punktu zbiórki w Poznaniu znajdującego się na terenie Dworca PKP.

          Za zaangażowanie się w tę wspaniałą akcję nasza szkoła po raz kolejny otrzymała podziękowania i dyplom od organizatorów tego ogólnopolskiego przedsięwzięcia. Największa jest jednak satysfakcja, że w tak prosty sposób możemy pomagać potrzebującymsmile

Tę wspaniałą akcję można podsumować słowami Antoine de Saint-Exupéry’go:

„Im dajesz więcej, tym większym się stajesz. Ale potrzebny jest ktoś, aby przyjmować. Bowiem dawać to nie znaczy tracić.”

Zaznaczając fragment tekstu, klikając na pojawiający się głośnik, lektor go przeczyta.   Nacinij głośnik a usyszysz tekst! Zaznaczając fragment tekstu, klikając na pojawiający się głośnik, lektor go przeczyta. Moduł do czytania tekstu firmy: GSpeech

Wypożycz książkę online:

Możesz wypożyczyć lekturę lub ciekawą książkę przez internet. >>>Wejdź do naszej biblioteki<<<<

Jesteśmy też na facebooku

Facebook naszej biblioteki >>> >>>TUTAJ<<<<

Statystyki strony

Dzisiaj odwiedziło nas osób 145

Wczoraj 957

W tygodniu 2737

W miesiącu 28226

Od początku 2019 roku 532874

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.

Nacinij głośnik a usyszysz tekst! Moduł do czytania tekstu firmy: GSpeech