Tekst zostanie przeczytany po zaznaczeniu fragmentu do przeczytania   Nacinij głośnik a usyszysz tekst! Tekst zostanie przeczytany po zaznaczeniu fragmentu do przeczytania Moduł do czytania tekstu firmy: GSpeech
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Średnia 5.00 (10 Votes)
Pn27maj201907:54
Information
Biblioteka - pasje
Małgorzata Sargalska
2611 hits
„Nowe życie starej szafy” (GALERIA)

          23 maja w ramach projektu „Sto pasji nauczycieli na 100-lecie szkoły” odbyły się w naszej czytelni warsztaty decoupage. Anita Rackowiak-Kołodziejczyk, która prezentowała swoją pasję w grudniu, pomalowała starą szafę wraz z grupą uczniów. Efekt ich pracy jest imponujący! Mebel nabrał zupełnie nowego charakteru. Piękne pastelowe kolory znakomicie wkomponowały się w wystrój czytelni.

          Prace rozpoczęły się od samego rana i trwały kilka godzin. Przed przystąpieniem do renowacji należało przygotować następujące materiały: farbę kazeinową Liberon (w odcieniu topniejący lodowiec oraz koralowy róż), pędzel, papier ścierny, wosk bezbarwny do drewna, bawełnianą szmatkę.

          A jak odnowić mebel? Oto krótka instrukcja, dzięki której można zrobić to samodzielnie w domu. Na początek malowany mebel trzeba dobrze wyczyścić. Farbę kazeinową nanosi się pędzlem. Dla lepszego efektu można nałożyć dwie warstwy. Gdy mebel wyschnie, trzeba przetrzeć papierem ściernym boki, tak by osiągnąć efekt postarzania. Świetny efekt daje połączenie kilku kolorów. Za pomocą szablonów ozdabiamy szafę wzorami. Gotowy mebel woskujemy używając bawełnianej szmatki. I gotowe:-)))

          Uczniowie bardzo zaangażowali się w prace renowacyjne i wytrwale malowali kolejne elementy szafy. Pod okiem pani profesor uczyli się nanoszenia farby, sposobu rysowania wzorów oraz konserwacji za pomocą wosku. Podczas malowania panowała wspaniała atmosfera, a efekty wspólnej pracy można podziwiać w naszej czytelni smile

          Dziękujemy pani Rackowiak-Kołodziejczyk, a także uczniom, którzy brali udział w warsztatach. Szczególnie tym, którzy postanowili zaangażować się i przystąpić do malowania: Sławomirowi Chmielewskiemu (3gw), Marii Dorockiej (2ga), Anicie Banaśkiewicz (2ga), Sandrze Cur (1la), Annie Regulskiej (1la), a także Filipowi Staudtowi oraz Piotrowi Zimnemu za pomoc w pracach.

 

 

Zaznaczając fragment tekstu, klikając na pojawiający się głośnik, lektor go przeczyta.   Nacinij głośnik a usyszysz tekst! Zaznaczając fragment tekstu, klikając na pojawiający się głośnik, lektor go przeczyta. Moduł do czytania tekstu firmy: GSpeech

Statystyki strony

Dzisiaj odwiedziło nas osób 251

Wczoraj 1206

W tygodniu 5517

W miesiącu 15902

Od początku 2019 roku 604570

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.

Nacinij głośnik a usyszysz tekst! Moduł do czytania tekstu firmy: GSpeech