Tekst zostanie przeczytany po zaznaczeniu fragmentu do przeczytania   Nacinij głośnik a usyszysz tekst! Tekst zostanie przeczytany po zaznaczeniu fragmentu do przeczytania Moduł do czytania tekstu firmy: GSpeech
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Średnia 5.00 (2 Votes)
piątek5kwiecień201909:40
Information
Biblioteka
Małgorzata Sargalska
760 odsłon

           W środę 3 kwietnia odbyła się III edycja Szkolnego Konkursu Ortograficznego. W tym roku uczestniczy zmierzyli się z dyktandem o tematyce patriotycznej, aby uczcić 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości.

        W tekście pojawiły się wyrazy, które okazały się kłopotliwe dla uczestników. Zwłaszcza trudność sprawiła pisownia łączna i rozdzielna wyrazów typu: wszech czasów, nieraz, narodowowyzwoleńczy, naówczas, pseudopatrioci, sponad. Niełatwe okazało się także zakończenie -i, -ji, -ii w słowach: szyi, nadziei, energii, martyrologii.

          W sumie za dyktando można było uzyskać maksymalnie 100 punktów. Za błędy ortograficzne I stopnia były odejmowane 2 pkt, za błędy II stopnia 1 pkt, natomiast za interpunkcyjne 0,5 pkt.

          Mistrzynią tegorocznego konkursu została, podobnie jak w zeszłym roku, Marta Jeżewska z kl. II gw, uzyskując 72,5 pkt, II miejsce zdobył Szymon Hertig z kl. II ga (67 pkt), natomiast III Michał Błaszak z kl. II ga (66 pkt). Zwycięzcom gratulujemy, wszystkim uczestnikom dziękujemy i zapraszamy do udziału w przyszłym roku!

Organizatorzy: Krzysztof Andrzejak, Małgorzata Sargalska, Dorota Wyrzykiewicz

 

Zaznaczając fragment tekstu, klikając na pojawiający się głośnik, lektor go przeczyta.   Nacinij głośnik a usyszysz tekst! Zaznaczając fragment tekstu, klikając na pojawiający się głośnik, lektor go przeczyta. Moduł do czytania tekstu firmy: GSpeech

Statystyki strony

Dzisiaj odwiedziło nas osób 83

Wczoraj 627

W tygodniu 2667

W miesiącu 10048

Od początku 2019 roku 182275

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, klikając >> OK << zgadzasz się, że używamy plików cookie.

Jeżeli chcesz przeczytać nasze informacje o zasadach Rodo wybierz przycisk >> RODO <<.

OK RODO
Nacinij głośnik a usyszysz tekst! Moduł do czytania tekstu firmy: GSpeech