Tekst zostanie przeczytany po zaznaczeniu fragmentu do przeczytania   Nacinij głośnik a usyszysz tekst! Tekst zostanie przeczytany po zaznaczeniu fragmentu do przeczytania Moduł do czytania tekstu firmy: GSpeech
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Średnia 5.00 (2 Votes)
Pt5kwiecień201909:40
Information
Biblioteka
Małgorzata Sargalska
1535 hits
Szkolny Konkurs Ortograficzny

           W środę 3 kwietnia odbyła się III edycja Szkolnego Konkursu Ortograficznego. W tym roku uczestniczy zmierzyli się z dyktandem o tematyce patriotycznej, aby uczcić 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości.

        W tekście pojawiły się wyrazy, które okazały się kłopotliwe dla uczestników. Zwłaszcza trudność sprawiła pisownia łączna i rozdzielna wyrazów typu: wszech czasów, nieraz, narodowowyzwoleńczy, naówczas, pseudopatrioci, sponad. Niełatwe okazało się także zakończenie -i, -ji, -ii w słowach: szyi, nadziei, energii, martyrologii.

          W sumie za dyktando można było uzyskać maksymalnie 100 punktów. Za błędy ortograficzne I stopnia były odejmowane 2 pkt, za błędy II stopnia 1 pkt, natomiast za interpunkcyjne 0,5 pkt.

          Mistrzynią tegorocznego konkursu została, podobnie jak w zeszłym roku, Marta Jeżewska z kl. II gw, uzyskując 72,5 pkt, II miejsce zdobył Szymon Hertig z kl. II ga (67 pkt), natomiast III Michał Błaszak z kl. II ga (66 pkt). Zwycięzcom gratulujemy, wszystkim uczestnikom dziękujemy i zapraszamy do udziału w przyszłym roku!

Organizatorzy: Krzysztof Andrzejak, Małgorzata Sargalska, Dorota Wyrzykiewicz

 

Zaznaczając fragment tekstu, klikając na pojawiający się głośnik, lektor go przeczyta.   Nacinij głośnik a usyszysz tekst! Zaznaczając fragment tekstu, klikając na pojawiający się głośnik, lektor go przeczyta. Moduł do czytania tekstu firmy: GSpeech

Wypożycz książkę online:

Możesz wypożyczyć lekturę lub ciekawą książkę przez internet. >>>Wejdź do naszej biblioteki<<<<

Jesteśmy też na facebooku

Facebook naszej biblioteki >>> >>>TUTAJ<<<<

Statystyki strony

Dzisiaj odwiedziło nas osób 393

Wczoraj 714

W tygodniu 5278

W miesiącu 30767

Od początku 2019 roku 535415

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.

Nacinij głośnik a usyszysz tekst! Moduł do czytania tekstu firmy: GSpeech