Tekst zostanie przeczytany po zaznaczeniu fragmentu do przeczytania   Nacinij głośnik a usyszysz tekst! Tekst zostanie przeczytany po zaznaczeniu fragmentu do przeczytania Moduł do czytania tekstu firmy: GSpeech
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Średnia 5.00 (2 Votes)
piątek29marzec201910:42
Information
Biblioteka
Małgorzata Sargalska
637 odsłon

          W piątek 22 marca 2019 r. odbyła się w bibliotece druga edycja Konkursu Literatury Fantasy. Konkurs, tak jak i w zeszłym roku, cieszył się dużym zainteresowaniem uczniów, co dowodzi, że w naszej szkole nie brakuje miłośników tego gatunku literatury.

          Tegoroczna edycja dotyczyła Hobbita Tolkiena. Wybór autora nie był przypadkowy, gdyż 25 marca przypada Światowy Dzień Czytania Tolkiena, ustanowiony w 2003 r. przez angielskie Towarzystwo Tolkienowskie.

          John Ronald Reul Tolkien to prekursor gatunku fantasy. Hobbita napisał jako bajkę dla swojego syna, ale historia zyskała popularność i rozrosła się do jednej z najsłynniejszych trylogii XX w., czyli Władcy Pierścieni.

          Uczestnicy konkursu mieli za zadanie rozwiązać krzyżówkę, w której hasła były bardzo szczegółowe. Trzeba było wykazać się dobrą znajomością książki. Zwycięzcą konkursu w pięknym stylu został Grzegorz Kałek z kl. 2 ga, który uzyskał maksymalną liczbę punktów i rozwiązał krzyżówkę w najkrótszym czasie. Drugie miejsce zajęła Natalia Woga z kl. 2 ga, natomiast trzecie Tymoteusz Tomala z kl. 2 ga. Przyznano także wyróżnienie Samuelowi Jarzębowskiemu z kl. 1 ga.

          Wszystkim serdecznie gratulujemy i zapraszamy do udziału w przyszłym roku!

1.1JPG.jpg 1.2JPG.jpg 1.3JPG.jpg

1.4JPG.jpg 1.5JPG.jpg 1.6JPG.jpg

1.7JPG.jpg 1.8JPG.jpg 1.9JPG.jpg

2.1JPG.jpg 2.2JPG.jpg 2.3JPG.jpg

2.4JPG.jpg 2.5JPG.jpg 2.6JPG.jpg

2.7JPG.jpg 2.8JPG.jpg 2.9JPG.jpg

 

 

Nacinij głośnik a usyszysz tekst! Moduł do czytania tekstu firmy: GSpeech