Tekst zostanie przeczytany po zaznaczeniu fragmentu do przeczytania   Nacinij głośnik a usyszysz tekst! Tekst zostanie przeczytany po zaznaczeniu fragmentu do przeczytania Moduł do czytania tekstu firmy: GSpeech
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Średnia 5.00 (2 Votes)
Pt29marzec201910:42
Information
Biblioteka
Małgorzata Sargalska
1056 hits
Konkurs Literatury Fantasy

          W piątek 22 marca 2019 r. odbyła się w bibliotece druga edycja Konkursu Literatury Fantasy. Konkurs, tak jak i w zeszłym roku, cieszył się dużym zainteresowaniem uczniów, co dowodzi, że w naszej szkole nie brakuje miłośników tego gatunku literatury.

          Tegoroczna edycja dotyczyła Hobbita Tolkiena. Wybór autora nie był przypadkowy, gdyż 25 marca przypada Światowy Dzień Czytania Tolkiena, ustanowiony w 2003 r. przez angielskie Towarzystwo Tolkienowskie.

          John Ronald Reul Tolkien to prekursor gatunku fantasy. Hobbita napisał jako bajkę dla swojego syna, ale historia zyskała popularność i rozrosła się do jednej z najsłynniejszych trylogii XX w., czyli Władcy Pierścieni.

          Uczestnicy konkursu mieli za zadanie rozwiązać krzyżówkę, w której hasła były bardzo szczegółowe. Trzeba było wykazać się dobrą znajomością książki. Zwycięzcą konkursu w pięknym stylu został Grzegorz Kałek z kl. 2 ga, który uzyskał maksymalną liczbę punktów i rozwiązał krzyżówkę w najkrótszym czasie. Drugie miejsce zajęła Natalia Woga z kl. 2 ga, natomiast trzecie Tymoteusz Tomala z kl. 2 ga. Przyznano także wyróżnienie Samuelowi Jarzębowskiemu z kl. 1 ga.

          Wszystkim serdecznie gratulujemy i zapraszamy do udziału w przyszłym roku!

 

 

Zaznaczając fragment tekstu, klikając na pojawiający się głośnik, lektor go przeczyta.   Nacinij głośnik a usyszysz tekst! Zaznaczając fragment tekstu, klikając na pojawiający się głośnik, lektor go przeczyta. Moduł do czytania tekstu firmy: GSpeech

Statystyki strony

Dzisiaj odwiedziło nas osób 110

Wczoraj 1689

W tygodniu 4575

W miesiącu 11050

Od początku 2019 roku 314801

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.

Nacinij głośnik a usyszysz tekst! Moduł do czytania tekstu firmy: GSpeech