Tekst zostanie przeczytany po zaznaczeniu fragmentu do przeczytania   Nacinij głośnik a usyszysz tekst! Tekst zostanie przeczytany po zaznaczeniu fragmentu do przeczytania Moduł do czytania tekstu firmy: GSpeech
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Średnia 5.00 (7 Votes)
czwartek28marzec201916:50
Information
Biblioteka
Dorota Wyrzykiewicz
628 odsłon

          28 kwietnia 2019 roku odbyła się kolejna edycja Szkolnego Turnieju Szachowego. Która to już z kolei? Trudno powiedzieć, wydaje się bowiem, że turniej i zainteresowanie grą w szachy były w naszej szkole od zawszesmile 

         Nie ma się co dziwić, ponieważ szachy to przede wszystkim łamigłówka logiczno-strategiczna, ale także dyscyplina sportu. W naszej zaś szkole są klasy o profilu technicznym, gdzie dominuje wiedza ścisła oraz klasy sportowe, gdzie priorytetem jest gra zespołowa i rywalizacja.

         Do rozgrywek stawiło się dziesięciu uczniów z klasy 2ga, 2la oraz 3gw, słowem – najlepsi z najlepszych! Niestety w tym roku zabrakło w tym gronie pań. Walka była wyrównana, dlatego konieczne były dodatkowe partie i czas gry automatycznie się przedłużył.

         Swoje wybitne umiejętności i dobrą formę potwierdził Mikołaj Słowek oraz Sławomir Chmielewski. Tak jak w zeszłym roku panowie zajęli odpowiednio:

I miejsce – Mikołaj Słowek, kl. 2ga

II miejsce – Sławomir Chmielewski, kl. 3gw.

Na trzecim miejscu uplasował się Kamil Henke z klasy 2 la.

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy, a pozostałym uczestnikom dziękujemy za udział w turniejusmile Do kolejnej edycji Szkolnego Turnieju Szachowego zapraszamy za rok!

Zaznaczając fragment tekstu, klikając na pojawiający się głośnik, lektor go przeczyta.   Nacinij głośnik a usyszysz tekst! Zaznaczając fragment tekstu, klikając na pojawiający się głośnik, lektor go przeczyta. Moduł do czytania tekstu firmy: GSpeech

Statystyki strony

Dzisiaj odwiedziło nas osób 531

Wczoraj 575

W tygodniu 2488

W miesiącu 9869

Od początku 2019 roku 182096

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, klikając >> OK << zgadzasz się, że używamy plików cookie.

Jeżeli chcesz przeczytać nasze informacje o zasadach Rodo wybierz przycisk >> RODO <<.

OK RODO
Nacinij głośnik a usyszysz tekst! Moduł do czytania tekstu firmy: GSpeech