Tekst zostanie przeczytany po zaznaczeniu fragmentu do przeczytania   Nacinij głośnik a usyszysz tekst! Tekst zostanie przeczytany po zaznaczeniu fragmentu do przeczytania Moduł do czytania tekstu firmy: GSpeech
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Średnia 5.00 (7 Votes)
czwartek28marzec201916:50
Information
Biblioteka
Dorota Wyrzykiewicz
550 odsłon

          28 kwietnia 2019 roku odbyła się kolejna edycja Szkolnego Turnieju Szachowego. Która to już z kolei? Trudno powiedzieć, wydaje się bowiem, że turniej i zainteresowanie grą w szachy były w naszej szkole od zawszesmile 

         Nie ma się co dziwić, ponieważ szachy to przede wszystkim łamigłówka logiczno-strategiczna, ale także dyscyplina sportu. W naszej zaś szkole są klasy o profilu technicznym, gdzie dominuje wiedza ścisła oraz klasy sportowe, gdzie priorytetem jest gra zespołowa i rywalizacja.

         Do rozgrywek stawiło się dziesięciu uczniów z klasy 2ga, 2la oraz 3gw, słowem – najlepsi z najlepszych! Niestety w tym roku zabrakło w tym gronie pań. Walka była wyrównana, dlatego konieczne były dodatkowe partie i czas gry automatycznie się przedłużył.

         Swoje wybitne umiejętności i dobrą formę potwierdził Mikołaj Słowek oraz Sławomir Chmielewski. Tak jak w zeszłym roku panowie zajęli odpowiednio:

I miejsce – Mikołaj Słowek, kl. 2ga

II miejsce – Sławomir Chmielewski, kl. 3gw.

Na trzecim miejscu uplasował się Kamil Henke z klasy 2 la.

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy, a pozostałym uczestnikom dziękujemy za udział w turniejusmile Do kolejnej edycji Szkolnego Turnieju Szachowego zapraszamy za rok!

1.2JPG.jpg 1.3JPG.jpg 1.4JPG.jpg

1.5JPG.jpg 1.6JPG.jpg 1.7JPG.jpg

1.8JPG.jpg 1.9JPG.jpg 2.1JPG.jpg

2.2JPG.jpg 2.3JPG.jpg 2.4JPG.jpg

2.5JPG.jpg 2.6JPG.jpg 2.7JPG.jpg

9.1-JPG.jpg

Nacinij głośnik a usyszysz tekst! Moduł do czytania tekstu firmy: GSpeech