Tekst zostanie przeczytany po zaznaczeniu fragmentu do przeczytania   Nacinij głośnik a usyszysz tekst! Tekst zostanie przeczytany po zaznaczeniu fragmentu do przeczytania Moduł do czytania tekstu firmy: GSpeech
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Średnia 5.00 (7 Votes)
Cz28marzec201916:50
Information
Biblioteka
Dorota Wyrzykiewicz
1048 hits
Szkolny Turniej Szachowy

          28 kwietnia 2019 roku odbyła się kolejna edycja Szkolnego Turnieju Szachowego. Która to już z kolei? Trudno powiedzieć, wydaje się bowiem, że turniej i zainteresowanie grą w szachy były w naszej szkole od zawszesmile 

         Nie ma się co dziwić, ponieważ szachy to przede wszystkim łamigłówka logiczno-strategiczna, ale także dyscyplina sportu. W naszej zaś szkole są klasy o profilu technicznym, gdzie dominuje wiedza ścisła oraz klasy sportowe, gdzie priorytetem jest gra zespołowa i rywalizacja.

         Do rozgrywek stawiło się dziesięciu uczniów z klasy 2ga, 2la oraz 3gw, słowem – najlepsi z najlepszych! Niestety w tym roku zabrakło w tym gronie pań. Walka była wyrównana, dlatego konieczne były dodatkowe partie i czas gry automatycznie się przedłużył.

         Swoje wybitne umiejętności i dobrą formę potwierdził Mikołaj Słowek oraz Sławomir Chmielewski. Tak jak w zeszłym roku panowie zajęli odpowiednio:

I miejsce – Mikołaj Słowek, kl. 2ga

II miejsce – Sławomir Chmielewski, kl. 3gw.

Na trzecim miejscu uplasował się Kamil Henke z klasy 2 la.

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy, a pozostałym uczestnikom dziękujemy za udział w turniejusmile Do kolejnej edycji Szkolnego Turnieju Szachowego zapraszamy za rok!

Zaznaczając fragment tekstu, klikając na pojawiający się głośnik, lektor go przeczyta.   Nacinij głośnik a usyszysz tekst! Zaznaczając fragment tekstu, klikając na pojawiający się głośnik, lektor go przeczyta. Moduł do czytania tekstu firmy: GSpeech

Statystyki strony

Dzisiaj odwiedziło nas osób 195

Wczoraj 1689

W tygodniu 4660

W miesiącu 11135

Od początku 2019 roku 314886

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.

Nacinij głośnik a usyszysz tekst! Moduł do czytania tekstu firmy: GSpeech