Tekst zostanie przeczytany po zaznaczeniu fragmentu do przeczytania   Nacinij głośnik a usyszysz tekst! Tekst zostanie przeczytany po zaznaczeniu fragmentu do przeczytania Moduł do czytania tekstu firmy: GSpeech
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Średnia 4.95 (11 Votes)
Wt5luty201910:15
Information
Bibliotekarz poleca
Małgorzata Sargalska
2114 hits
Wciągające kryminały

          Książki autorstwa Remigiusza Mroza to ciekawa propozycja na długie zimowe wieczory. W naszej bibliotece można znaleźć dwie serie książek tego pisarza –  prawniczą z charyzmatyczną adwokat Joanną Chyłką oraz serię, której akcja rozgrywa się w Tatrach.

         Myślę, że wszystkie te lektury są warte polecenia, ale dzisiaj chciałabym przybliżyć nieco ten drugi cykl. Należą do niego następujące tytuły: Ekspozycja, Przewieszenie, Trawers, Deniwelacja oraz Zerwa.

       Głównym bohaterem jest komisarz zakopiańskiej policji Wiktor Forst. Mróz jest mistrzem tworzenia nietuzinkowych postaci i do takich też należy komisarz Forst. To osoba bezkompromisowa, która działa pod wpływem impulsu i nierzadko przekracza granice, zza których nie ma już powrotu. Nie liczy się z przełożonymi, często działa na pograniczu prawa.

        Fabuła książek dotyczy śledztwa w sprawie seryjnych zabójstw, które mają miejsce na terenie Tatr. Pierwsza z ofiar zostaje odnaleziona na Giewoncie, co jest początkiem całej serii niezwykłych wydarzeń, które mają ogromny wpływ na życie Wiktora. Bohater toczy swoistą grę z mordercą, który próbuje nawiązać z nim kontakt, pozostawiając na miejscu zbrodni kolejne wskazówki.

      Niewątpliwym atutem tej serii są zaskakujące zakończenia każdego z tomów. Nawet jeśli czytelnik ma pomysł na rozwiązanie, to i tak autor udowadnia, że ten trop jest błędny. Niczego nie można być pewnym. Nawet to, co braliśmy za pewnik wcale nim nie jest, gdyż kolejne tomy wywracają fabułę o 180 stopni.

      Cała seria z komisarzem Forstem jest niezwykle wciągająca. Gorąco polecam i zapraszam do biblioteki!

Zaznaczając fragment tekstu, klikając na pojawiający się głośnik, lektor go przeczyta.   Nacinij głośnik a usyszysz tekst! Zaznaczając fragment tekstu, klikając na pojawiający się głośnik, lektor go przeczyta. Moduł do czytania tekstu firmy: GSpeech

Wypożycz książkę online:

Możesz wypożyczyć lekturę lub ciekawą książkę przez internet. >>>Wejdź do naszej biblioteki<<<<

Jesteśmy też na facebooku

Facebook naszej biblioteki >>> >>>TUTAJ<<<<

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.

Nacinij głośnik a usyszysz tekst! Moduł do czytania tekstu firmy: GSpeech