Tekst zostanie przeczytany po zaznaczeniu fragmentu do przeczytania   Nacinij głośnik a usyszysz tekst! Tekst zostanie przeczytany po zaznaczeniu fragmentu do przeczytania Moduł do czytania tekstu firmy: GSpeech
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Średnia 4.99 (44 Votes)
Pt21grudzień201810:00
Information
Biblioteka - pasje
Dorota Wyrzykiewicz
3683 hits
„Tańcowała igła z nitką” (GALERIA)

               Druga odsłona projektu „Sto pasji nauczycieli na 100-lecie szkoły” odbyła się w grudniu, a jej autorką była prof. Anita Rackowiak-Kołodziejczyk.   

Jej największą pasją jest oczywiście język angielski i, jak sama przyznała, jest to drugi fakultet, którego studiowanie rozpoczęła z prawdziwą pasją. Pierwszymi jej studiami była geografia, która okazała się nie do końca trafionym wyborem. Słusznie, jak zauważył jeden z uczniów, mogłaby nauczać geografii w języku angielskimwink              

                Nie o tym jednak rzecz była na spotkaniach z klasami. Pasją, którą przedstawiła w bibliotece, była aranżacja wnętrz, dekoracja stołu, renowacja starych mebli i sprawne posługiwanie się igłą i nitką. Ogólnie rzecz ujmując: chodzi o zmianę swojego otoczenia, swojej rzeczywistości. Wystawę zatytułowano: „Tańcowała igła z nitką”.  Pani profesor pokazała, co można samemu wyczarować z prostych materiałów np. puszek, szyszek, gałęzi, korzeni, kamieni, jak można odnowić stary fotel oraz jak zużytym meblom i nieprzydatnym już przedmiotom nadać nowe życie. Dewizą naszego gościa jest zasada, którą kilka razy przytaczała; po co kupować nowe meble i przedmioty, skoro można je przemalować i ozdobić tak, że sprawiają wrażenie mebli prosto ze sklepu. Poza tym, jaka to ogromna satysfakcja zrobić coś samemu! Uczniowie mogli zobaczyć propozycję przygotowania wigilijnego stołu w nietypowej kolorystyce, wysłuchać historii starego fotela Ludwika, podziwiać przepiękne patchworkowe narzuty na łóżko i wiele innych cudów wyczarowanych z kolorowych resztek materiałów i guzików.            

             Dowiedzieliśmy się także, na czym polega technika decoupage krok po kroku, a najbardziej ucieszyliśmy się na propozycję odmalowania starej szafy w bibliotece, która zdaniem pani profesor idealnie nadaje się na warsztaty decoupage. Można było także zapoznać się z blogiem prowadzonym przez autorkę od wielu lat, na którym prezentuje swoje prace i dzieli się niekonwencjonalnymi pomysłami i nietypowymi rozwiązaniami. Patrz tutaj: http://nitkadesign.blogspot.com/          

                 Przedstawione działania okazały się precyzyjne, pomysłowe i innowacyjne, przez co zostały docenione przez czasopisma wnętrzarskie, a nawet przez telewizję śniadaniową TVN, która gościła w domu pani Rackowiak-Kołodziejczyk wiosną tego roku. Patrz tutaj: http://regiodom.pl/portal/wnetrze/projekty-wnetrz/dom-pelen-drobiazgow-zobacz-jak-mieszka-pewna-nieszkodliwa-gadzeciara-wideo                

                         Na koniec prezentacji gość zdradził nam swoje kolejne nowe zainteresowanie, jakimi okazały się: fotografia kulinarna i eksperymenty kuchenne. Trzymamy kciuki pani profesor!

1.1JPG.jpg 1.2JPG.jpg 1.3JPG.jpg

1.4JPG.jpg 1.5JPG.jpg 1.6JPG.jpg

1.7JPG.jpg 1.8JPG.jpg 1.9JPG.jpg

2.1JPG.jpg 2.2JPG.jpg 2.3JPG.jpg

2.4JPG.jpg 2.5JPG.jpg 2.6JPG.jpg

2.7JPG.jpg 2.8JPG.jpg 2.9JPG.jpg

3.1JPG.jpg 3.2JPG.jpg 3.3JPG.jpg

3.4JPG.jpg 3.5JPG.jpg 3.6JPG.jpg

3.7JPG.jpg 3.8JPG.jpg 3.9JPG.jpg

4.1JPG.jpg 4.2JPG.jpg 4.3JPG.jpg

4.4JPG.jpg 4.5JPG.jpg 4.6JPG.jpg

4.7JPG.jpg
           

Nacinij głośnik a usyszysz tekst! Moduł do czytania tekstu firmy: GSpeech