Tekst zostanie przeczytany po zaznaczeniu fragmentu do przeczytania   Nacinij głośnik a usyszysz tekst! Tekst zostanie przeczytany po zaznaczeniu fragmentu do przeczytania Moduł do czytania tekstu firmy: GSpeech
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Średnia 4.92 (6 Votes)
piątek21grudzień201810:00
Information
Biblioteka - pasje
Dorota Wyrzykiewicz
1373 odsłon

               Druga odsłona projektu „Sto pasji nauczycieli na 100-lecie szkoły” odbyła się w grudniu, a jej autorką była prof. Anita Rackowiak-Kołodziejczyk.   

Jej największą pasją jest oczywiście język angielski i, jak sama przyznała, jest to drugi fakultet, którego studiowanie rozpoczęła z prawdziwą pasją. Pierwszymi jej studiami była geografia, która okazała się nie do końca trafionym wyborem. Słusznie, jak zauważył jeden z uczniów, mogłaby nauczać geografii w języku angielskimwink              

                Nie o tym jednak rzecz była na spotkaniach z klasami. Pasją, którą przedstawiła w bibliotece, była aranżacja wnętrz, dekoracja stołu, renowacja starych mebli i sprawne posługiwanie się igłą i nitką. Ogólnie rzecz ujmując: chodzi o zmianę swojego otoczenia, swojej rzeczywistości. Wystawę zatytułowano: „Tańcowała igła z nitką”.  Pani profesor pokazała, co można samemu wyczarować z prostych materiałów np. puszek, szyszek, gałęzi, korzeni, kamieni, jak można odnowić stary fotel oraz jak zużytym meblom i nieprzydatnym już przedmiotom nadać nowe życie. Dewizą naszego gościa jest zasada, którą kilka razy przytaczała; po co kupować nowe meble i przedmioty, skoro można je przemalować i ozdobić tak, że sprawiają wrażenie mebli prosto ze sklepu. Poza tym, jaka to ogromna satysfakcja zrobić coś samemu! Uczniowie mogli zobaczyć propozycję przygotowania wigilijnego stołu w nietypowej kolorystyce, wysłuchać historii starego fotela Ludwika, podziwiać przepiękne patchworkowe narzuty na łóżko i wiele innych cudów wyczarowanych z kolorowych resztek materiałów i guzików.            

             Dowiedzieliśmy się także, na czym polega technika decoupage krok po kroku, a najbardziej ucieszyliśmy się na propozycję odmalowania starej szafy w bibliotece, która zdaniem pani profesor idealnie nadaje się na warsztaty decoupage. Można było także zapoznać się z blogiem prowadzonym przez autorkę od wielu lat, na którym prezentuje swoje prace i dzieli się niekonwencjonalnymi pomysłami i nietypowymi rozwiązaniami. Patrz tutaj: http://nitkadesign.blogspot.com/          

                 Przedstawione działania okazały się precyzyjne, pomysłowe i innowacyjne, przez co zostały docenione przez czasopisma wnętrzarskie, a nawet przez telewizję śniadaniową TVN, która gościła w domu pani Rackowiak-Kołodziejczyk wiosną tego roku. Patrz tutaj: http://regiodom.pl/portal/wnetrze/projekty-wnetrz/dom-pelen-drobiazgow-zobacz-jak-mieszka-pewna-nieszkodliwa-gadzeciara-wideo                

                         Na koniec prezentacji gość zdradził nam swoje kolejne nowe zainteresowanie, jakimi okazały się: fotografia kulinarna i eksperymenty kuchenne. Trzymamy kciuki pani profesor!

           

Zaznaczając fragment tekstu, klikając na pojawiający się głośnik, lektor go przeczyta.   Nacinij głośnik a usyszysz tekst! Zaznaczając fragment tekstu, klikając na pojawiający się głośnik, lektor go przeczyta. Moduł do czytania tekstu firmy: GSpeech

Statystyki strony

Dzisiaj odwiedziło nas osób 450

Wczoraj 575

W tygodniu 2407

W miesiącu 9788

Od początku 2019 roku 182015

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, klikając >> OK << zgadzasz się, że używamy plików cookie.

Jeżeli chcesz przeczytać nasze informacje o zasadach Rodo wybierz przycisk >> RODO <<.

OK RODO
Nacinij głośnik a usyszysz tekst! Moduł do czytania tekstu firmy: GSpeech