Tekst zostanie przeczytany po zaznaczeniu fragmentu do przeczytania   Nacinij głośnik a usyszysz tekst! Tekst zostanie przeczytany po zaznaczeniu fragmentu do przeczytania Moduł do czytania tekstu firmy: GSpeech
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Średnia 2.50 (1 głosowało)
Śr12grudzień201808:02
Information
Uroczystości wojskowe
BasSzy
2846 hits
XV Integracyjna Parada szkół wojskowym

 

  XV Integracyjna Parada Młodzieży szkół z klasami o profilu wojskowym, policyjnym, strażackim, zarządzania kryzysowego i celnym, przybyło na nią blisko 200 osób, była okazją do świętowania 100. lecia odzyskania przez Polskę niepodległości a także podsumowania rocznego okresu wspólnych proobronnych szkoleń i zawodów strzeleckich.

Sobota 17.11.br. była słonecznym dniem, wybrali go rezerwiści Wielkopolskiego Stowarzyszenia Aktywnych Rezerwistów na spotkanie z delegacjami młodzieży i ich rodzinami oraz pedagogami ze szkół ponadgimnazjalnych z Poznania, Lubasza i Środy Wlkp. Po krótkim powitaniu przybyłych reprezentacji szkół przez Zarząd WSAR, delegacje tychże złożyły wiązanki kwiatów pod pomnikiem Armii „Poznań”. Następnie kolumny uczniów, w sposób zorganizowany, przemaszerowały ulicami Poznania na Stary Rynek. Przed budynkiem Odwachu, symbolu walki o niepodległość w latach 1918-1919 roku, Prezes WSAR Aleksander GREMBOWSKI podsumował w kilku żołnierskich słowach działalność szkoleniową w 2018 roku i przystąpił do wręczenia licznych wyróżnień: nagród rzeczowych, podziękowań, odznak, medali oraz pamiątkowych statuetek osobom zasługującym na takie uhonorowanie. Szczególne osiągnięcia w krzewieniu wartości proobronnych i patriotycznych były powodem do odznaczenia brązowymi medalami „Za Zasługi dla WSAR” następujących osób: - Krystian OSIŃSKI, uczeń Zespołu Szkół Handlowych w Poznaniu; - Grzegorz MICHALAK, uczeń Edukacji Lubasz w Lubaszu; - Robert DYMEK, pedagog Edukacji Lubasz w Lubaszu; - Hubert SKRZYPEK, uczeń Zespołu Szkół Geodezyjno-Drogowych w Poznaniu; - Magdalena KULIKOWSKA, pedagog Zespołu Szkół Geodezyjno-Drogowych w Poznaniu; - Mikołaj GIL, uczeń Zespołu Szkół Rolniczych w Środzie Wlkp.; - Krzysztof JANKOWIAK, członek Poznańskiej Grupy Rekonstrukcji Historycznej „Warta” w Poznaniu. W XV Paradzie uczestniczyli oprócz ww. młodzieży, członkowie i sympatycy Wielkopolskiego Stowarzyszenia Aktywnych Rezerwistów, bracia Poznańskiego Bractwa Kurkowego, Grupy Rekonstrukcji Historycznej „Commando” ze Swarzędza, Poznańskiej Grupy Rekonstrukcji Historycznej „Warta”, członkowie Polskich Drużyn Strzeleckich.

 

Czy oglądałeś nasze programy nadawane w TV18? ZAPRASZAMY!

Wejdź na stronę naszej telewizji. Wejdź!

Nacinij głośnik a usyszysz tekst! Moduł do czytania tekstu firmy: GSpeech