Tekst zostanie przeczytany po zaznaczeniu fragmentu do przeczytania   Nacinij głośnik a usyszysz tekst! Tekst zostanie przeczytany po zaznaczeniu fragmentu do przeczytania Moduł do czytania tekstu firmy: GSpeech
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Średnia 2.50 (1 głosowało)
środa12grudzień201808:02
Information
Uroczystości wojskowe
BasSzy
821 odsłon

 

  XV Integracyjna Parada Młodzieży szkół z klasami o profilu wojskowym, policyjnym, strażackim, zarządzania kryzysowego i celnym, przybyło na nią blisko 200 osób, była okazją do świętowania 100. lecia odzyskania przez Polskę niepodległości a także podsumowania rocznego okresu wspólnych proobronnych szkoleń i zawodów strzeleckich.

Sobota 17.11.br. była słonecznym dniem, wybrali go rezerwiści Wielkopolskiego Stowarzyszenia Aktywnych Rezerwistów na spotkanie z delegacjami młodzieży i ich rodzinami oraz pedagogami ze szkół ponadgimnazjalnych z Poznania, Lubasza i Środy Wlkp. Po krótkim powitaniu przybyłych reprezentacji szkół przez Zarząd WSAR, delegacje tychże złożyły wiązanki kwiatów pod pomnikiem Armii „Poznań”. Następnie kolumny uczniów, w sposób zorganizowany, przemaszerowały ulicami Poznania na Stary Rynek. Przed budynkiem Odwachu, symbolu walki o niepodległość w latach 1918-1919 roku, Prezes WSAR Aleksander GREMBOWSKI podsumował w kilku żołnierskich słowach działalność szkoleniową w 2018 roku i przystąpił do wręczenia licznych wyróżnień: nagród rzeczowych, podziękowań, odznak, medali oraz pamiątkowych statuetek osobom zasługującym na takie uhonorowanie. Szczególne osiągnięcia w krzewieniu wartości proobronnych i patriotycznych były powodem do odznaczenia brązowymi medalami „Za Zasługi dla WSAR” następujących osób: - Krystian OSIŃSKI, uczeń Zespołu Szkół Handlowych w Poznaniu; - Grzegorz MICHALAK, uczeń Edukacji Lubasz w Lubaszu; - Robert DYMEK, pedagog Edukacji Lubasz w Lubaszu; - Hubert SKRZYPEK, uczeń Zespołu Szkół Geodezyjno-Drogowych w Poznaniu; - Magdalena KULIKOWSKA, pedagog Zespołu Szkół Geodezyjno-Drogowych w Poznaniu; - Mikołaj GIL, uczeń Zespołu Szkół Rolniczych w Środzie Wlkp.; - Krzysztof JANKOWIAK, członek Poznańskiej Grupy Rekonstrukcji Historycznej „Warta” w Poznaniu. W XV Paradzie uczestniczyli oprócz ww. młodzieży, członkowie i sympatycy Wielkopolskiego Stowarzyszenia Aktywnych Rezerwistów, bracia Poznańskiego Bractwa Kurkowego, Grupy Rekonstrukcji Historycznej „Commando” ze Swarzędza, Poznańskiej Grupy Rekonstrukcji Historycznej „Warta”, członkowie Polskich Drużyn Strzeleckich.

 

Zaznaczając fragment tekstu, klikając na pojawiający się głośnik, lektor go przeczyta.   Nacinij głośnik a usyszysz tekst! Zaznaczając fragment tekstu, klikając na pojawiający się głośnik, lektor go przeczyta. Moduł do czytania tekstu firmy: GSpeech

Statystyki strony

Dzisiaj odwiedziło nas osób 60

Wczoraj 326

W tygodniu 2203

W miesiącu 5513

Od początku 2019 roku 150364

Czy oglądałeś nasze programy nadawane w TV18? ZAPRASZAMY!

Wejdź na stronę naszej telewizji. Wejdź!

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, klikając >> OK << zgadzasz się, że używamy plików cookie.

Jeżeli chcesz przeczytać nasze informacje o zasadach Rodo wybierz przycisk >> RODO <<.

OK RODO
Nacinij głośnik a usyszysz tekst! Moduł do czytania tekstu firmy: GSpeech