Tekst zostanie przeczytany po zaznaczeniu fragmentu do przeczytania   Nacinij głośnik a usyszysz tekst! Tekst zostanie przeczytany po zaznaczeniu fragmentu do przeczytania Moduł do czytania tekstu firmy: GSpeech
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Średnia 0.00 (0 Votes)
Pn15październik201811:24
Information
Biblioteka
Dorota Wyrzykiewicz
1044 hits
Akcja charytatywna: „Czary mary okulary”

W tym roku szkolnym w październiku nasza szkoła przyłączyła się do akcji charytatywnej organizowanej przez Fundację Pomocy Humanitarnej Redemptoris Missio „Czary mary okulary”.

Dla ludzi żyjących w najbiedniejszych krajach świata to naturalne, że z wiekiem widzi się coraz gorzej. Często zdarza się, że muszą zaniechać pracy (jak np. szycie), z której do tej pory utrzymywali swoje rodziny. Nie mogą również czytać książek. W Afryce koszt zakupu jednej pary okularów jest bardzo wysoki. Okulary przysłane z Polski będą mogły pomóc wielu ludziom.

W naszej szkole do akcji przyłączyło się wiele osób. Byli to w większości nauczyciele: dyr. Małgorzata Lorek, Marzenna Ciemniecka, Magdalena Kulikowska, Justyna Ozga, Anita Rackowiak, Małgorzata Sargalska, Anna Szmatuła, Dorota Wyrzykiewicz. Z uczniów na wyróżnienie zasługują: Jakub Ławniczak, kl. 1a oraz Adam Talaga, kl. 1gd. Udało się nam zebrać 34 pary okularów. Zostaną one zbadane (ustalenie mocy), opisane, zabezpieczone, spakowane do paczek przez wolontariuszy Fundacji i posłane do misji.

Organizatorki: Małgorzata Sargalska, Dorota Wyrzykiewicz

1-JPG.jpg 2JPG.jpg 3JPG.jpg

4JPG.jpg 5JPG.jpg 6JPG.jpg

Nacinij głośnik a usyszysz tekst! Moduł do czytania tekstu firmy: GSpeech