Tekst zostanie przeczytany po zaznaczeniu fragmentu do przeczytania   Nacinij głośnik a usyszysz tekst! Tekst zostanie przeczytany po zaznaczeniu fragmentu do przeczytania Moduł do czytania tekstu firmy: GSpeech
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Średnia 0.00 (0 Votes)
poniedziałek15październik201811:24
Information
Biblioteka
Dorota Wyrzykiewicz
670 odsłon

W tym roku szkolnym w październiku nasza szkoła przyłączyła się do akcji charytatywnej organizowanej przez Fundację Pomocy Humanitarnej Redemptoris Missio „Czary mary okulary”.

Dla ludzi żyjących w najbiedniejszych krajach świata to naturalne, że z wiekiem widzi się coraz gorzej. Często zdarza się, że muszą zaniechać pracy (jak np. szycie), z której do tej pory utrzymywali swoje rodziny. Nie mogą również czytać książek. W Afryce koszt zakupu jednej pary okularów jest bardzo wysoki. Okulary przysłane z Polski będą mogły pomóc wielu ludziom.

W naszej szkole do akcji przyłączyło się wiele osób. Byli to w większości nauczyciele: dyr. Małgorzata Lorek, Marzenna Ciemniecka, Magdalena Kulikowska, Justyna Ozga, Anita Rackowiak, Małgorzata Sargalska, Anna Szmatuła, Dorota Wyrzykiewicz. Z uczniów na wyróżnienie zasługują: Jakub Ławniczak, kl. 1a oraz Adam Talaga, kl. 1gd. Udało się nam zebrać 34 pary okularów. Zostaną one zbadane (ustalenie mocy), opisane, zabezpieczone, spakowane do paczek przez wolontariuszy Fundacji i posłane do misji.

Organizatorki: Małgorzata Sargalska, Dorota Wyrzykiewicz

Zaznaczając fragment tekstu, klikając na pojawiający się głośnik, lektor go przeczyta.   Nacinij głośnik a usyszysz tekst! Zaznaczając fragment tekstu, klikając na pojawiający się głośnik, lektor go przeczyta. Moduł do czytania tekstu firmy: GSpeech

Statystyki strony

Dzisiaj odwiedziło nas osób 81

Wczoraj 627

W tygodniu 2665

W miesiącu 10046

Od początku 2019 roku 182273

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, klikając >> OK << zgadzasz się, że używamy plików cookie.

Jeżeli chcesz przeczytać nasze informacje o zasadach Rodo wybierz przycisk >> RODO <<.

OK RODO
Nacinij głośnik a usyszysz tekst! Moduł do czytania tekstu firmy: GSpeech