Tekst zostanie przeczytany po zaznaczeniu fragmentu do przeczytania   Nacinij głośnik a usyszysz tekst! Tekst zostanie przeczytany po zaznaczeniu fragmentu do przeczytania Moduł do czytania tekstu firmy: GSpeech
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Średnia 0.00 (0 Votes)

  W miniony weekend kolejna grupa  uczniów Zespołu Szkół Geodezyjno- Drogowych w Poznaniu wyleciała na praktyki zagraniczne w ramach programu Erasmus + do Włoch i Irlandii Północnej. Projekt nosi tytuł: „Drogowcy XXI wieku – międzynarodowe staże zawodowe szansą dla uczniów szkoły”. W projekcie uczestniczymy już od 2016 roku.

W tym czasie wzięło w nim udział:

33 geodetów

23 mechaników samochodowych

16 drogowców.

Tym razem to już czwarta edycji programu.  Bierze w niej udział 23 uczniów , kształcących się w zawodach: technik geodeta, technik drogownictwa, technik mechanik pojazdów samochodowych. Uczniowie przez miesiąc będą zdobywać doświadczenie zawodowe we włoskich i brytyjskich firmach. Oprócz praktycznej nauki zwodu uczniowie będą mieli okazję poznać kulturę danego kraju, doskonalić umiejętności językowe. Po przyjeździe odbyło się spotkania w biurach pośredniczących : Intern Europe z Belfastu i Younet z Bolonii. Poniedziałek i wtorek to pierwsze spotkania z pracodawcami, ustalenie godzin pracy i zakresu obowiązków. Część z uczniów dojeżdża do pracy do miejscowości ościennych. We Włoszech system pracy wygląda następująco : 8:00-13:00 – sjesta - 14:00 – 18:00.   Później czas wolny … czyli trzeba zrobić zakupy, ogarnąć mieszkanie, przygotować jedzenie. Prawdziwa szkoła życia.

W programie zaplanowane są również wycieczki. W weekend odbyły się pierwsze spacery i zwiedzanie okolicy: miasta Reggio nell’Emilia ,

w północnych Włoszech.  To tutaj w 1797  kwaterował Jan Henryk Dąbrowski wraz ze swymi legionistami,  w lipcu 1797 Józef Wybicki napisał tutaj słowa do Mazurka Dąbrowskiego, który z czasem stał się hymnem Polski. Również w Reggio pieśń ta została pierwszy raz wykonana publicznie. W Reggio Emilia uczniowie przespacerowali się średniowiecznymi ulicami i odwiedzili Bazylikę San Prospero.

Młodzież kwaterująca w Belfaście  przespacerowała się po mieście w poszukiwaniu serialowych śladów Gry o Tron.

Uczniom i opiekunom życzymy szybkiego zaaklimatyzowania się do nowych warunków. Ciekawych ludzi na swojej drodze, udanego pobytu owocującego w inspirujące doświadczenia zawodowe i prywatne.

Zaznaczając fragment tekstu, klikając na pojawiający się głośnik, lektor go przeczyta.   Nacinij głośnik a usyszysz tekst! Zaznaczając fragment tekstu, klikając na pojawiający się głośnik, lektor go przeczyta. Moduł do czytania tekstu firmy: GSpeech

Statystyki strony

Dzisiaj odwiedziło nas osób 591

Wczoraj 968

W tygodniu 1559

W miesiącu 31719

Od początku 2019 roku 913865

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.

Nacinij głośnik a usyszysz tekst! Moduł do czytania tekstu firmy: GSpeech