Tekst zostanie przeczytany po zaznaczeniu fragmentu do przeczytania   Nacinij głośnik a usyszysz tekst! Tekst zostanie przeczytany po zaznaczeniu fragmentu do przeczytania Powered By GSpeech

  W miniony weekend kolejna grupa  uczniów Zespołu Szkół Geodezyjno- Drogowych w Poznaniu wyleciała na praktyki zagraniczne w ramach programu Erasmus + do Włoch i Irlandii Północnej. Projekt nosi tytuł: „Drogowcy XXI wieku – międzynarodowe staże zawodowe szansą dla uczniów szkoły”. W projekcie uczestniczymy już od 2016 roku.

W tym czasie wzięło w nim udział:

33 geodetów

23 mechaników samochodowych

16 drogowców.

Tym razem to już czwarta edycji programu.  Bierze w niej udział 23 uczniów , kształcących się w zawodach: technik geodeta, technik drogownictwa, technik mechanik pojazdów samochodowych. Uczniowie przez miesiąc będą zdobywać doświadczenie zawodowe we włoskich i brytyjskich firmach. Oprócz praktycznej nauki zwodu uczniowie będą mieli okazję poznać kulturę danego kraju, doskonalić umiejętności językowe. Po przyjeździe odbyło się spotkania w biurach pośredniczących : Intern Europe z Belfastu i Younet z Bolonii. Poniedziałek i wtorek to pierwsze spotkania z pracodawcami, ustalenie godzin pracy i zakresu obowiązków. Część z uczniów dojeżdża do pracy do miejscowości ościennych. We Włoszech system pracy wygląda następująco : 8:00-13:00 – sjesta - 14:00 – 18:00.   Później czas wolny … czyli trzeba zrobić zakupy, ogarnąć mieszkanie, przygotować jedzenie. Prawdziwa szkoła życia.

W programie zaplanowane są również wycieczki. W weekend odbyły się pierwsze spacery i zwiedzanie okolicy: miasta Reggio nell’Emilia ,

w północnych Włoszech.  To tutaj w 1797  kwaterował Jan Henryk Dąbrowski wraz ze swymi legionistami,  w lipcu 1797 Józef Wybicki napisał tutaj słowa do Mazurka Dąbrowskiego, który z czasem stał się hymnem Polski. Również w Reggio pieśń ta została pierwszy raz wykonana publicznie. W Reggio Emilia uczniowie przespacerowali się średniowiecznymi ulicami i odwiedzili Bazylikę San Prospero.

Młodzież kwaterująca w Belfaście  przespacerowała się po mieście w poszukiwaniu serialowych śladów Gry o Tron.

Uczniom i opiekunom życzymy szybkiego zaaklimatyzowania się do nowych warunków. Ciekawych ludzi na swojej drodze, udanego pobytu owocującego w inspirujące doświadczenia zawodowe i prywatne.

Zaznaczając fragment tekstu, klikając na pojawiający się głośnik, lektor go przeczyta.   Nacinij głośnik a usyszysz tekst! Zaznaczając fragment tekstu, klikając na pojawiający się głośnik, lektor go przeczyta. Powered By GSpeech

Pisaliśmy też

Jesteśmy już kadetami

Jesteśmy już kadetami

II Festiwal Piosenki Patriotycznej

II Festiwal Piosenki Patriotycznej

XV Integracyjna Parada szkół wojskowym

XV Integracyjna Parada szkół wojskowym

Zdobywamy Nowe Umiejętności

Zdobywamy Nowe Umiejętności

Klasy Mundurowe mają Swojego Kapelana

Klasy Mundurowe mają Swojego Kapelana

W szkole ZSGD

Boże Narodzenie (Galeria)

Boże Narodzenie (Galeria)

Jesteśmy już kadetami

Jesteśmy już kadetami

II Festiwal Piosenki Patriotycznej

II Festiwal Piosenki Patriotycznej

XV Integracyjna Parada szkół wojskowym

XV Integracyjna Parada szkół wojskowym

Zdobywamy Nowe Umiejętności

Zdobywamy Nowe Umiejętności

Klasy Mundurowe mają Swojego Kapelana

Klasy Mundurowe mają Swojego Kapelana

Szlakiem linii kolejowej 281 (GALERIA)

Szlakiem linii kolejowej 281 (GALERIA)

Z „Mazurkiem Dąbrowskiego” (GALERIA)

Z „Mazurkiem Dąbrowskiego” (GALERIA)

Wspomnienia z praktyk zagranicznych.

Wspomnienia z praktyk zagranicznych.

Złoto w Piłce Ręcznej

Złoto w Piłce Ręcznej

Najnowsze

Boże Narodzenie (Galeria)

Boże Narodzenie (Galeria)

Jesteśmy już kadetami

Jesteśmy już kadetami

II Festiwal Piosenki Patriotycznej

II Festiwal Piosenki Patriotycznej

XV Integracyjna Parada szkół wojskowym

XV Integracyjna Parada szkół wojskowym

Zdobywamy Nowe Umiejętności

Zdobywamy Nowe Umiejętności

Najczęściej czytane

Klasy maturalne zakończyły rok szkolny

Klasy maturalne zakończyły rok szkolny

Rozpoczęcie roku szkolnego

Rozpoczęcie roku szkolnego

Ciao Italia! (GALERIA)

Ciao Italia! (GALERIA)

Wymiana międzyszkolna

Wymiana międzyszkolna

Odwiedził nas nasz absolwent Piotr Reiss.

Odwiedził nas nasz absolwent Piotr Reiss.

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, klikając >> OK << zgadzasz się, że używamy plików cookie.

Jeżeli chcesz przeczytać nasze informacje o zasadach Rodo wybierz przycisk >> RODO <<.

OK RODO
Nacinij głośnik a usyszysz tekst! Powered By GSpeech