Tekst zostanie przeczytany po zaznaczeniu fragmentu do przeczytania   Nacinij głośnik a usyszysz tekst! Tekst zostanie przeczytany po zaznaczeniu fragmentu do przeczytania Moduł do czytania tekstu firmy: GSpeech
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Średnia 0.00 (0 Votes)
środa9maj201812:38
Information
Biblioteka
Małgorzata Sargalska
783 odsłon

         W czwartek 26.04. odbyła się w naszej szkole wspaniała akcja promująca czytelnictwo. Wzięli w niej udział zaproszeni uczniowie z kl. IIId ze Szkoły Podstawowej nr 88, na których czekała moc atrakcji.

       Nasi uczniowie: Marta Jeżewska, Ines Nowicka, Szymon Fornalik, Maksymilian Pieprzyk, Izabela Król, Jakub Karasiński oraz Sławomir Chmielewski przygotowali pod okiem prof. Małgorzaty Sargalskiej oraz prof. Doroty Wyrzykiewicz piękną interpretację wierszy Brzechwy i Tuwima. Włożyli w nią wiele pracy, gdyż próby trwały 3 tygodnie. Ich wysiłek został jednak doceniony, o czym świadczyły uśmiechnięte buzie dzieci oraz gromkie oklaski. Następnie dzieci wzięły udział w warsztatach plastycznych. Wykonały pomysłowe prace ilustrujące wysłuchane wcześniej wiersze. Obrazki można zobaczyć na tablicy w bibliotece. Stanowią one piękną ozdobę naszej wystawy.

        Na młodych gości czekały także inne atrakcje, które uświetniły ich wizytę. Prof. Magdalena Mazurczak oraz prof. Dorota Wyrzykiewicz przygotowały klasę II gw do efektownego pokazu musztry paradnej. Dzieci były zachwycone, ogromne wrażenie zrobił na nich zaprezentowany układ. Ich zaangażowanie było także widoczne podczas zwiedzania Szkolnego Muzeum Instrumentów i Przyrządów Geodezyjnych z prof. Leszkiem Zawilskim. Z przejęciem oglądały kolejne eksponaty oraz zadawały mnóstwo pytań. Ciekawym punktem był też pokaz pierwszej pomocy zaprezentowany przez Martę Jeżewską, Ines Nowicką, Mateusza Kowalskiego oraz Huberta Skrzypka przygotowanych przez prof. Dorotę Wyrzykiewicz. Dzieci chętnie włączyły się do pokazu i same ćwiczyły na manekinie czynności ratujące życie. Nie zabrakło również wizyty w szkolnym studiu telewizyjnym. Prof. Michał Grześ w interesujący sposób pokazał dzieciom, w jaki sposób kręci się filmy oraz opowiedział o szkolnej telewizji transmitowanej „na żywo”. Dzieci były zachwycone wycieczką i gorąco dziękowały za zaproszenie.

       Akcja „Czytamy dzieciom” zakończyła się sukcesem, czego dowodem były uśmiechnięte twarze dzieci. Bardzo dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowania, zarówno nauczycielom, jak i uczniom. Kosztowało nas to wiele pracy, ale warto oglądać dziecięcą radość.

Organizatorki: Małgorzata Sargalska, Dorota Wyrzykiewicz

Zaznaczając fragment tekstu, klikając na pojawiający się głośnik, lektor go przeczyta.   Nacinij głośnik a usyszysz tekst! Zaznaczając fragment tekstu, klikając na pojawiający się głośnik, lektor go przeczyta. Moduł do czytania tekstu firmy: GSpeech

Statystyki strony

Dzisiaj odwiedziło nas osób 180

Wczoraj 471

W tygodniu 1001

W miesiącu 8382

Od początku 2019 roku 180609

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, klikając >> OK << zgadzasz się, że używamy plików cookie.

Jeżeli chcesz przeczytać nasze informacje o zasadach Rodo wybierz przycisk >> RODO <<.

OK RODO
Nacinij głośnik a usyszysz tekst! Moduł do czytania tekstu firmy: GSpeech