Tekst zostanie przeczytany po zaznaczeniu fragmentu do przeczytania   Nacinij głośnik a usyszysz tekst! Tekst zostanie przeczytany po zaznaczeniu fragmentu do przeczytania Moduł do czytania tekstu firmy: GSpeech
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Średnia 5.00 (1 głosowało)
Wt10kwiecień201808:10
Information
Bibliotekarz poleca
Małgorzata Sargalska
1610 hits
Intrygujący thriller

          Kobieta w oknie to trzymający w napięciu thriller amerykańskiego pisarza A.J. Finna.  Powieść ta została uznana za jeden z najbardziej obiecujących debiutów tej dekady. Autor publikował wcześniej testy w czasopismach, m.in. Los Angeles Times, Washington Post.

          Główną bohaterką jest Anna Fox, psycholog dziecięcy, która sama boryka się z demonami przeszłości. Cierpiąca na depresję i agorafobię praktycznie nie opuszcza swojego domu. Jednym z jej nielicznych zajęć jest obserwacja przez okno sąsiadów. Kobieta praktycznie żyje ich życiem. Wie dokładnie, kiedy wychodzą, wracają, a także co się u nich dzieje. Któregoś dnia staje się świadkiem pewnego dramatycznego wydarzenia, które wstrząsa jej dotychczas uporządkowanym światem. Czy jednak to co zobaczyła jest prawdą? A może to wytwór jej zamroczonej lekami i alkoholem wyobraźni?
           Powieść Finna to propozycja dla tych, którzy cenią sobie ciekawą fabułę, nieoczekiwane zwroty akcji, a także miłośników psychologii. Książka ta bowiem w umiejętny sposób łączy elementy thrillera z powieścią psychologiczną. W niektórych momentach nie jesteśmy pewni, czy to o czym czytamy wydarzyło się rzeczywiście, czy tylko rozegrało się w głowie bohaterki. Nic tutaj nie wydaje się oczywiste. Tropy, które zostawia autor, często okazują się mylne. Czytelnik, niczym dociekliwy detektyw, musi zwracać uwagę na każdy szczegół, gdyż wszystko ma znaczenie, jeśli chcemy samodzielnie dojść do prawdy.  
          Niewątpliwym atutem powieści są nieoczywiste rozwiązania oraz atmosfera tajemniczości, którą jest przesiąknięta. Po jej przeczytaniu, nasunęły mi się jedynie dwa zarzuty. Zbyt długa część wprowadzająca, z której krok po kroku dowiadujemy się kolejnych szczegółów z życia Anny. Dopiero po dobrych 130 stronach dochodzi do tragicznych wydarzeń, które przenoszą nas w świat prawdziwego thrillera. Zakończenie jest naprawdę zaskakujące, ale dlaczego nie wpadła na nie Anna, która w końcu jest psychologiem? Na jej usprawiedliwienie można jedynie dodać, że była w kiepskiej formie i sama borykała się z problemami. I tak uważam, że książkę warto przeczytać, gdyż walory mimo wszystko w niej przeważają. To prawdziwa gratka dla miłośników tajemniczych historii. Dreszczyk emocji  gwarantowany.
          Powieść jest dostępna w naszej bibliotece. Zachęcam do przeczytania!


      

Nacinij głośnik a usyszysz tekst! Moduł do czytania tekstu firmy: GSpeech