Za zgodą pani Dyrektor od listopada trwały prace i działania nad adaptacją niewielkiego pomieszczenia sąsiadującego ze szkolną biblioteką. A było co robić: porządkowanie, malowanie i wyposażenie przyszłej czytelni w podstawowy sprzęt.

Nieoceniona okazała się pomoc: pana Tomka - szkolnego rzemieślnika, który w czasie ferii wymalował pomieszczenie i zamocował tablice, pani Oli, która po każdej „akcji” perfekcyjnie sprzątała „pole bitwy” oraz prof. M. Grzesia, który pomógł nam podłączyć sprzęt komputerowy. Pomocni również okazali się nasi uczniowie, którzy chętnie uczestniczyli w pracach porządkowych. Wszystkim bardzo serdecznie dziękujemy!

Prace zostały zakończone całkiem niedawno, bo w marcu. Inauguracja nowej czytelni odbyła się podczas Konkursu Recytatorskiego, który miał miejsce 28 marca. Miło było spotkać się z miłośnikami poezji w pachnącej świeżością czytelni i wysłuchać przepięknych recytacji. Tu również odbyły się pierwsze lekcje z biblioterapii oraz próby czytania wierszy Tuwima i Brzechwy w związku ze zbliżającymi się odwiedzinami dzieci z sąsiadującej szkoły podstawowej.

W nowej czytelni do dyspozycji uczniów są dwa nowe stanowiska komputerowe, czasopisma objęte szkolną prenumeratą, gry planszowe i półka bookcrossingowa.

Wiele jest jeszcze rzeczy, które można byłoby ulepszyć! Jeśli więc masz w domu książki, które już dawno przeczytałeś i nie masz miejsca na ich przechowywanie, posiadasz niepotrzebne gry planszowe, stojącą lampę pokojową, regał na książki, a nawet fotele czy sofę – nie wyrzucaj ich na śmietnik! Przynieś je do biblioteki lub daj o tym znać.

Każdy uczeń może skorzystać z czytelni. Najpierw jednak musi zapoznać się z regulaminem czytelni i za każdym razem wpisać do księgi odwiedzin biblioteki.

Wszystkich uczniów, którzy chcą poczytać książkę lub czasopismo, odrobić lekcje, w spokoju spędzić dużą przerwę lub poczekać na kolejną lekcję zapraszamy serdecznie do nowej czytelni!

Małgorzata Sargalska, Dorota Wyrzykiewicz

Biblioteka zaprasza:

poniedziałek, wtorek, piątek
od 9:00 do 14:00
środa, czwartek
od 9:00 do 15:00

Biblioteka szkolna wraz z czytelnią posiada bogaty księgozbiór i zbiór czasopism, dostęp do komputera z internetem. Dysponujemy 18 000 egzemplarzy książek.

Lektury On-Line

Wolne Lektury:
Lektury on-line:
Wirtualna Biblioteka
Literatury Polskiej:
Lektury dla Szkoły Podstawowej:
Lekturyonline.pl: 

Zobacz nas na:

Biblioteki cyfrowe

Wielkopolska Biblioteka Cyfrowa
Biblioteka Raczyńskich
Biblioteka PTPN 
Wojewódzka Biblioteka Publiczna
i Centrum Animacji Kultury 
Biblioteka Pedagogiczna 
Biblioteka Kórnicka 
Biblioteka Publiczna w Kórniku
Uniwersytet im. Adama Mickiewicza 
Uniwersytet Ekonomiczny
Politechnika Poznańska 
Akademia Wychowania Fizycznego 
Uniwersytet Przyrodniczy 
Uniwersytet Medyczny
Uniwersytet Artystyczny 
 

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.