Znakomita książka ułatwiająca funkcjonowanie międzyludzkie. Któż bowiem z nas nie spotkał w swoim otoczeniu ludzi konfliktowych, którzy uprzykrzają nam życie.

      Historię Kargula i Pawlaka znają wszyscy wielbiciele polskich komedii. Konflikt tych dwóch sąsiadów bawi kolejne pokolenia, ale pokazuje też zjawisko, z którym często spotykamy się na co dzień. Z niektórymi sąsiadami można się przyjaźnić, z innymi – toczyć nieustającą wojnę. Podobne historie zdarzają się w życiu codziennym: w rodzinie, w szkole, w miejscu pracy, na uczelni i w innych przypadkowych okolicznościach. Krótko mówiąc, każdy z nas spotkał człowieka, który sprawił że w jego otoczeniu czuliśmy dyskomfort, który nas irytował lub nawet obrażał. Świat bowiem pełen jest ludzi przepełnionych zazdrością i agresją oraz skłonnych do manipulacji. Zastanawiałam się często, czym spowodowane są takie zachowania i dlaczego sprawią tyle satysfakcji ludziom. Odnosi się wrażenie, jakby były siłą napędową w ich życiu, spowodowaną brakiem jakichkolwiek zainteresowań i nieumiejętnością skupienia się na własnych sprawach.

      Doktor Lillian Glass jest znaną w USA specjalistką w dziedzinie komunikacji międzyludzkiej. Jest autorką wielu książek poświęconych tej tematyce. Prowadzi praktykę w Beverly Hills oraz podróżuje z odczytami po całym świecie. Autorka proponuje sposoby rozwiązywania takich właśnie problemów, podaje strategie kontaktów z toksycznymi ludźmi oraz opisuje sposoby zdrowego i bezbolesnego zakończenia relacji z nimi.

      Poradnik został napisany niezwykle przystępnym językiem, dzięki czemu czyta się go z zainteresowaniem i naprawdę szybko. Zawiera dużo wskazówek odnoszących się do kontaktów ze wszystkimi typami toksycznych ludzi oraz wyjaśnia jakie podłoże mają takie postępowania. Ukazuje nam problemy, jakie mogą nas spotkać i podaje racjonalne rozwiązania. Autorka daje mnóstwo cennych wskazówek, dzięki którym ograniczymy relacje z ludźmi konfliktowymi do minimum lub w ogóle zerwiemy z nimi kontakt.

Poniżej kilka moich ulubionych cytatów o życiu i ludziach, w tym złote myśli znanych osób smile

         

Biblioteka zaprasza:

poniedziałek, wtorek, piątek
od 9:00 do 14:00
środa, czwartek
od 9:00 do 15:00

Biblioteka szkolna wraz z czytelnią posiada bogaty księgozbiór i zbiór czasopism, dostęp do komputera z internetem. Dysponujemy 18 000 egzemplarzy książek.

Lektury On-Line

Wolne Lektury:
Lektury on-line:
Wirtualna Biblioteka
Literatury Polskiej:
Lektury dla Szkoły Podstawowej:
Lekturyonline.pl: 

Biblioteki cyfrowe

Wielkopolska Biblioteka Cyfrowa
Biblioteka Raczyńskich
Biblioteka PTPN 
Wojewódzka Biblioteka Publiczna
i Centrum Animacji Kultury 
Biblioteka Pedagogiczna 
Biblioteka Kórnicka 
Biblioteka Publiczna w Kórniku
Uniwersytet im. Adama Mickiewicza 
Uniwersytet Ekonomiczny
Politechnika Poznańska 
Akademia Wychowania Fizycznego 
Uniwersytet Przyrodniczy 
Uniwersytet Medyczny
Uniwersytet Artystyczny 
 

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.