Tekst zostanie przeczytany po zaznaczeniu fragmentu do przeczytania   Nacinij głośnik a usyszysz tekst! Tekst zostanie przeczytany po zaznaczeniu fragmentu do przeczytania Moduł do czytania tekstu firmy: GSpeech
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Średnia 5.00 (17 Votes)
So31marzec201815:49
Information
Bibliotekarz poleca
Dorota Wyrzykiewicz
2338 hits
Książka z dziedziny psychologii…

     Znakomita książka ułatwiająca funkcjonowanie międzyludzkie. Któż bowiem z nas nie spotkał w swoim otoczeniu ludzi konfliktowych, którzy uprzykrzają nam życie.

      Historię Kargula i Pawlaka znają wszyscy wielbiciele polskich komedii. Konflikt tych dwóch sąsiadów bawi kolejne pokolenia, ale pokazuje też zjawisko, z którym często spotykamy się na co dzień. Z niektórymi sąsiadami można się przyjaźnić, z innymi – toczyć nieustającą wojnę. Podobne historie zdarzają się w życiu codziennym: w rodzinie, w szkole, w miejscu pracy, na uczelni i w innych przypadkowych okolicznościach. Krótko mówiąc, każdy z nas spotkał człowieka, który sprawił że w jego otoczeniu czuliśmy dyskomfort, który nas irytował lub nawet obrażał. Świat bowiem pełen jest ludzi przepełnionych zazdrością i agresją oraz skłonnych do manipulacji. Zastanawiałam się często, czym spowodowane są takie zachowania i dlaczego sprawią tyle satysfakcji ludziom. Odnosi się wrażenie, jakby były siłą napędową w ich życiu, spowodowaną brakiem jakichkolwiek zainteresowań i nieumiejętnością skupienia się na własnych sprawach.

      Doktor Lillian Glass jest znaną w USA specjalistką w dziedzinie komunikacji międzyludzkiej. Jest autorką wielu książek poświęconych tej tematyce. Prowadzi praktykę w Beverly Hills oraz podróżuje z odczytami po całym świecie. Autorka proponuje sposoby rozwiązywania takich właśnie problemów, podaje strategie kontaktów z toksycznymi ludźmi oraz opisuje sposoby zdrowego i bezbolesnego zakończenia relacji z nimi.

      Poradnik został napisany niezwykle przystępnym językiem, dzięki czemu czyta się go z zainteresowaniem i naprawdę szybko. Zawiera dużo wskazówek odnoszących się do kontaktów ze wszystkimi typami toksycznych ludzi oraz wyjaśnia jakie podłoże mają takie postępowania. Ukazuje nam problemy, jakie mogą nas spotkać i podaje racjonalne rozwiązania. Autorka daje mnóstwo cennych wskazówek, dzięki którym ograniczymy relacje z ludźmi konfliktowymi do minimum lub w ogóle zerwiemy z nimi kontakt.

Poniżej kilka moich ulubionych cytatów o życiu i ludziach, w tym złote myśli znanych osób smile

1JPG.jpg 2JPG.jpg 3JPG.jpg

4JPG.jpg 5JPG.jpg 6JPG.jpg

7JPG.jpg 8JPG.jpg 9.0JPG.jpg

9.1JPG.png 9.2JPG.png 9.3JPG.jpg

9.4JPG.jpg 9.5JPG.jpg 9.6JPG.jpg

         

Nacinij głośnik a usyszysz tekst! Moduł do czytania tekstu firmy: GSpeech