Tekst zostanie przeczytany po zaznaczeniu fragmentu do przeczytania   Nacinij głośnik a usyszysz tekst! Tekst zostanie przeczytany po zaznaczeniu fragmentu do przeczytania Moduł do czytania tekstu firmy: GSpeech
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Średnia 0.00 (0 Votes)
środa28marzec201810:38
Information
Biblioteka
Małgorzata Sargalska
683 odsłon

     28.03. odbyła się kolejna edycja Szkolnego Konkursu Recytatorskiego. W tym roku tematyka wierszy dotyczyła miłości i wiosny.

    Uczniowie pięknie deklamowali wybrane przez siebie wiersze. Nie zabrakło poezji Miłosza, Mickiewicza, Kofty, Broniewskiego, Słonimskiego, Gałczyńskiego. Uczestnicy konkursu wykazali się niezwykłą wrażliwością i potrafili w oryginalny sposób zinterpretować utwory. Po burzliwych naradach jury wybrało 3 finalistów oraz postanowiło przyznać również wyróżnienie. Pierwsze miejsce zajęła Marta Jeżewska z kl. Igw za ciekawą interpretację Rozmowy lirycznej K.I. Gałczyńskiego. Drugie miejsce przyznano Dominice Gramzie z kl. IVgd za wiersz J. Kofty Samba przed rozstaniem, natomiast trzecie Ines Nowickiej z kl. Igw za utwór W. Broniewskiego pt. Wiersz ostatni. Wyróżniono także Jakuba Karasińskiego z kl. IIga za ekspresyjną recytację Snu A. Mickiewicza. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział, a laureatom serdecznie gratulujemy.
    Konkurs odbył się w nowej czytelni biblioteki, w której panowała wiosenna atmosfera. Nie zabrakło też akcentów miłosnych. Specjalnie na tę okazję w holu powstała gazetka o tej tematyce. Nawiązywała ona do tego, czym jest miłość na różnych etapach życia człowieka.
    Wszystkich uczniów zachęcamy do udziału w kolejnej edycji konkursu w przyszłym roku, a także do korzystania z naszej nowej kolorowej czytelni!

Organizatorzy: Magdalena Kulikowska, Małgorzata Sargalska, Dorota Wyrzykiewicz

Zaznaczając fragment tekstu, klikając na pojawiający się głośnik, lektor go przeczyta.   Nacinij głośnik a usyszysz tekst! Zaznaczając fragment tekstu, klikając na pojawiający się głośnik, lektor go przeczyta. Moduł do czytania tekstu firmy: GSpeech

Statystyki strony

Dzisiaj odwiedziło nas osób 80

Wczoraj 627

W tygodniu 2664

W miesiącu 10045

Od początku 2019 roku 182272

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, klikając >> OK << zgadzasz się, że używamy plików cookie.

Jeżeli chcesz przeczytać nasze informacje o zasadach Rodo wybierz przycisk >> RODO <<.

OK RODO
Nacinij głośnik a usyszysz tekst! Moduł do czytania tekstu firmy: GSpeech