Tekst zostanie przeczytany po zaznaczeniu fragmentu do przeczytania   Nacinij głośnik a usyszysz tekst! Tekst zostanie przeczytany po zaznaczeniu fragmentu do przeczytania Moduł do czytania tekstu firmy: GSpeech
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Średnia 5.00 (1 głosowało)
poniedziałek12marzec201814:23
Information
Leszek Zawilski
1041 odsłon

W dniach 26 stycznia-2 lutego b.r. obchodziliśmy w naszej szkole Tydzień Patrona. Głównym celem projektu było przybliżenie uczniom sylwetki Rudolfa Modrzejewskiego, wybitnego polskiego inżyniera przełomu XIX i XX w.

Za oceanem zaprojektował on i wybudował ponad czterdzieści mostów drogowych i kolejowych, za co nadano mu tytuł „architekta betonu i stali”. Na terenie całej szkoły znaleźć mogliśmy ciekawostki n.t. życia i twórczości Patrona. Wzbogacone zostały one tekstami fraszek  oraz obrazami Modrzejewskiego narysowanymi przez naszych uczniów- uczestników konkursu literackiego i plastycznego. Zwycięzcą konkursu plastycznego został Dawid Michalak z klasy III ds. W konkursie polonistycznym najlepsza okazała się praca Patryka Gutowskiego z klasy IIga.

Wszystkim uczestnikom konkursów dziękujemy za udział i gratulujemy. Mamy nadzieję, że te kilka dni pomogło docenić postać naszego genialnego Patrona. Następna edycja już za rok;)

Zaznaczając fragment tekstu, klikając na pojawiający się głośnik, lektor go przeczyta.   Nacinij głośnik a usyszysz tekst! Zaznaczając fragment tekstu, klikając na pojawiający się głośnik, lektor go przeczyta. Moduł do czytania tekstu firmy: GSpeech

Statystyki strony

Dzisiaj odwiedziło nas osób 26

Wczoraj 627

W tygodniu 2610

W miesiącu 9991

Od początku 2019 roku 182218

Czy oglądałeś nasze programy nadawane w TV18? ZAPRASZAMY!

Wejdź na stronę naszej telewizji. Wejdź!

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, klikając >> OK << zgadzasz się, że używamy plików cookie.

Jeżeli chcesz przeczytać nasze informacje o zasadach Rodo wybierz przycisk >> RODO <<.

OK RODO
Nacinij głośnik a usyszysz tekst! Moduł do czytania tekstu firmy: GSpeech