W poniedziałek 5 marca odbyła się kolejna edycja Szkolnego Turnieju Szachowego. Wzięło w nim udział 22 uczniów. Wśród nich była również jedna uczestniczka, co dowodzi, że kobiety również świetnie sobie radzą w tej dyscyplinie sportu. Zachęcamy, aby w kolejnych edycjach wystartowało jeszcze więcej pań.

      W pierwszym etapie wylosowano pary, które zmierzyły się ze sobą w pojedynku eliminacyjnym. Wygrani przechodzili do kolejnego etapu. W drugiej turze, do której zakwalifikowało się 11 uczestników, wszyscy mieli okazję zmierzyć się ze sobą. Bezkonkurencyjnym zwycięzcą Turnieju okazał się Mikołaj Słowek z klasy 1ga. Zdeklasował rywali, wygrywając wszystkie partie. Walka była zacięta. O drugie miejsce toczył się prawdziwy bój, gdyż potrzebna była dogrywka. Ostatecznie drugie miejsce zajął Sławomir Chmielewski (kl. 2gw), natomiast trzecie Bartosz Boryczko (kl. IVga).

      Wszystkim serdecznie gratulujemy i zachęcamy do uczestnictwa w kolejnych edycjach Turnieju.

Organizatorzy: Dominika Goldman, Małgorzata Sargalska, Kinga Sarna, Dorota Wyrzykiewicz

 

Biblioteka zaprasza:

poniedziałek, wtorek, piątek
od 9:00 do 14:00
środa, czwartek
od 9:00 do 15:00

Biblioteka szkolna wraz z czytelnią posiada bogaty księgozbiór i zbiór czasopism, dostęp do komputera z internetem. Dysponujemy 18 000 egzemplarzy książek.

Lektury On-Line

Wolne Lektury:
Lektury on-line:
Wirtualna Biblioteka
Literatury Polskiej:
Lektury dla Szkoły Podstawowej:
Lekturyonline.pl: 

Zobacz nas na:

Biblioteki cyfrowe

Wielkopolska Biblioteka Cyfrowa
Biblioteka Raczyńskich
Biblioteka PTPN 
Wojewódzka Biblioteka Publiczna
i Centrum Animacji Kultury 
Biblioteka Pedagogiczna 
Biblioteka Kórnicka 
Biblioteka Publiczna w Kórniku
Uniwersytet im. Adama Mickiewicza 
Uniwersytet Ekonomiczny
Politechnika Poznańska 
Akademia Wychowania Fizycznego 
Uniwersytet Przyrodniczy 
Uniwersytet Medyczny
Uniwersytet Artystyczny 
 

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.