Tekst zostanie przeczytany po zaznaczeniu fragmentu do przeczytania   Nacinij głośnik a usyszysz tekst! Tekst zostanie przeczytany po zaznaczeniu fragmentu do przeczytania Moduł do czytania tekstu firmy: GSpeech
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Średnia 0.00 (0 Votes)

  W niedzielny ranek wystartowaliśmy (jeszcze nie samolotem) ale busem do Wrocławia. Na lotnisku byliśmy na tyle wcześnie, że udało się spokojnie przepakować pomiędzy uczestnikami projektu nadbagaż tak żeby uzyskać oczekiwane 20 kg na walizkę i 10 kg na podręczny. 13:40 start ….i już po niecałych 2 godzinach lotu wylądowaliśmy w słonecznej Italii.

Tak przynajmniej nam się wydawało ale Bolonia przywitała nas chłodno i pochmurno. Z lotniska pozostał jeszcze transfer do Reggio Emillia i już około 18 – tej rozlokowani byliśmy w pokojach. Do 19 –tej udało się ogarnąć większość formalności i niektórzy z nas jeszcze tego samego wieczoru delektowali się smakiem włoskiej pizzy J

Jak wyglądały nasze pierwsze dni ?

Poniedziałek i wtorek to pierwsze spotkania w miejscu praktyk oraz ustalenia dotyczące godzin pracy i zakresu obowiązków. Część z Nas ma praktyki w Reggio Emillia, inni dojeżdżają do pobliskich miejscowości.  Generalnie system pracy to 8:00-13:00 – sjesta - 14:00 – 18:00.  Później czas wolny … czyli trzeba zrobić zakupy, ogarnąć mieszkanie, przygotować jedzenie. Prawdziwa szkoła życia. Takie przynajmniej były założenia, ale z powodu nagłej zimowej aury niektóre pociągi i autobusy przestały kursować  przez co część z nas pozostała w rezydencji. Kto chciał mógł wtedy z p. Szotem eksplorować zabytkowe uliczki, w międzyczasie spędzając chwilę na szybkiej włoskiej kawie, a nielicznym udało się zaliczyć również kulturalne wyjście do „Museo del Tricolore” 

Za Nami pierwszy tydzień i pierwszy weekend J

W niedzielę zorganizowaliśmy silną grupę „podróżniczą” i z p. Szotem ruszyliśmy na  wycieczkę do Bolonii. Pociągiem dotarliśmy tam w niecałą godzinkę. Co zwiedziliśmy ? Wszystko co najważniejsze i możliwe do zobaczenia w kilka godzin … jednym słowem dużo pisania.  Zdradzimy jedynie że p. Szot uraczył nas dwoma ciekawymi historiami – o rzeźbie Neptuna i trzech strzałach oraz w magiczny sposób przeniósł nas na chwilę do Wenecji …A co więcej ?… szczegóły po powrocie.

Pozdrawiamy – grupa włoska

Zaznaczając fragment tekstu, klikając na pojawiający się głośnik, lektor go przeczyta.   Nacinij głośnik a usyszysz tekst! Zaznaczając fragment tekstu, klikając na pojawiający się głośnik, lektor go przeczyta. Moduł do czytania tekstu firmy: GSpeech

Statystyki strony

Dzisiaj odwiedziło nas osób 567

Wczoraj 968

W tygodniu 1535

W miesiącu 31695

Od początku 2019 roku 913841

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.

Nacinij głośnik a usyszysz tekst! Moduł do czytania tekstu firmy: GSpeech