W niedzielny ranek wystartowaliśmy (jeszcze nie samolotem) ale busem do Wrocławia. Na lotnisku byliśmy na tyle wcześnie, że udało się spokojnie przepakować pomiędzy uczestnikami projektu nadbagaż tak żeby uzyskać oczekiwane 20 kg na walizkę i 10 kg na podręczny. 13:40 start ….i już po niecałych 2 godzinach lotu wylądowaliśmy w słonecznej Italii.

Tak przynajmniej nam się wydawało ale Bolonia przywitała nas chłodno i pochmurno. Z lotniska pozostał jeszcze transfer do Reggio Emillia i już około 18 – tej rozlokowani byliśmy w pokojach. Do 19 –tej udało się ogarnąć większość formalności i niektórzy z nas jeszcze tego samego wieczoru delektowali się smakiem włoskiej pizzy J

Jak wyglądały nasze pierwsze dni ?

Poniedziałek i wtorek to pierwsze spotkania w miejscu praktyk oraz ustalenia dotyczące godzin pracy i zakresu obowiązków. Część z Nas ma praktyki w Reggio Emillia, inni dojeżdżają do pobliskich miejscowości.  Generalnie system pracy to 8:00-13:00 – sjesta - 14:00 – 18:00.  Później czas wolny … czyli trzeba zrobić zakupy, ogarnąć mieszkanie, przygotować jedzenie. Prawdziwa szkoła życia. Takie przynajmniej były założenia, ale z powodu nagłej zimowej aury niektóre pociągi i autobusy przestały kursować  przez co część z nas pozostała w rezydencji. Kto chciał mógł wtedy z p. Szotem eksplorować zabytkowe uliczki, w międzyczasie spędzając chwilę na szybkiej włoskiej kawie, a nielicznym udało się zaliczyć również kulturalne wyjście do „Museo del Tricolore” 

Za Nami pierwszy tydzień i pierwszy weekend J

W niedzielę zorganizowaliśmy silną grupę „podróżniczą” i z p. Szotem ruszyliśmy na  wycieczkę do Bolonii. Pociągiem dotarliśmy tam w niecałą godzinkę. Co zwiedziliśmy ? Wszystko co najważniejsze i możliwe do zobaczenia w kilka godzin … jednym słowem dużo pisania.  Zdradzimy jedynie że p. Szot uraczył nas dwoma ciekawymi historiami – o rzeźbie Neptuna i trzech strzałach oraz w magiczny sposób przeniósł nas na chwilę do Wenecji …A co więcej ?… szczegóły po powrocie.

Pozdrawiamy – grupa włoska

Pisaliśmy też

Zwiastun filmu studniówkowego

Zwiastun filmu studniówkowego

Czytaj więcej
Odbył się kolejny koncert charytatywny - jest film (GALERIA)

Odbył się kolejny koncert charytatywny - jest film (GALERIA)

Czytaj więcej
Uroczystość pasowania na kadetów uczniów klasy geodezyjnej o profilu wojskowym

Uroczystość pasowania na kadetów uczniów klasy geodezyjnej o profilu wojskowym

Czytaj więcej
Mamy złoty medal licealiady!

Mamy złoty medal licealiady!

Czytaj więcej
Szkolenie proobronne.

Szkolenie proobronne.

Czytaj więcej

W szkole ZSGD

Dyskusja samorządów

Dyskusja samorządów

Czytaj więcej
Zwiastun filmu studniówkowego

Zwiastun filmu studniówkowego

Czytaj więcej
Tydzień Patrona w ZSGD

Tydzień Patrona w ZSGD

Czytaj więcej
Relacja z pierwszego tygodnia - Reggio Emillia (Galeria)

Relacja z pierwszego tygodnia - Reggio Emillia (Galeria)

Czytaj więcej
Kolejne miedzynarodowe praktyki (Galeria)

Kolejne miedzynarodowe praktyki (Galeria)

Czytaj więcej
Odbył się kolejny koncert charytatywny - jest film (GALERIA)

Odbył się kolejny koncert charytatywny - jest film (GALERIA)

Czytaj więcej
Uroczystość pasowania na kadetów uczniów klasy geodezyjnej o profilu wojskowym

Uroczystość pasowania na kadetów uczniów klasy geodezyjnej o profilu wojskowym

Czytaj więcej
Wyniki zbiórki nakrętek

Wyniki zbiórki nakrętek

Czytaj więcej
Mamy złoty medal licealiady!

Mamy złoty medal licealiady!

Czytaj więcej
Szkolenie proobronne.

Szkolenie proobronne.

Czytaj więcej

Najnowsze

Dyskusja samorządów

Dyskusja samorządów

Czytaj więcej
Zwiastun filmu studniówkowego

Zwiastun filmu studniówkowego

Czytaj więcej
Tydzień Patrona w ZSGD

Tydzień Patrona w ZSGD

Czytaj więcej
Relacja z pierwszego tygodnia - Reggio Emillia (Galeria)

Relacja z pierwszego tygodnia - Reggio Emillia (Galeria)

Czytaj więcej
Kolejne miedzynarodowe praktyki (Galeria)

Kolejne miedzynarodowe praktyki (Galeria)

Czytaj więcej

Najczęściej czytane

Klasy maturalne zakończyły rok szkolny

Klasy maturalne zakończyły rok szkolny

Czytaj więcej
Rozpoczęcie roku szkolnego

Rozpoczęcie roku szkolnego

Czytaj więcej
Ciao Italia! (GALERIA)

Ciao Italia! (GALERIA)

Czytaj więcej
Wymiana międzyszkolna

Wymiana międzyszkolna

Czytaj więcej
Odwiedził nas nasz absolwent Piotr Reiss.

Odwiedził nas nasz absolwent Piotr Reiss.

Czytaj więcej

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.