W niedzielny ranek wystartowaliśmy (jeszcze nie samolotem) ale busem do Wrocławia. Na lotnisku byliśmy na tyle wcześnie, że udało się spokojnie przepakować pomiędzy uczestnikami projektu nadbagaż tak żeby uzyskać oczekiwane 20 kg na walizkę i 10 kg na podręczny. 13:40 start ….i już po niecałych 2 godzinach lotu wylądowaliśmy w słonecznej Italii.

Tak przynajmniej nam się wydawało ale Bolonia przywitała nas chłodno i pochmurno. Z lotniska pozostał jeszcze transfer do Reggio Emillia i już około 18 – tej rozlokowani byliśmy w pokojach. Do 19 –tej udało się ogarnąć większość formalności i niektórzy z nas jeszcze tego samego wieczoru delektowali się smakiem włoskiej pizzy J

Jak wyglądały nasze pierwsze dni ?

Poniedziałek i wtorek to pierwsze spotkania w miejscu praktyk oraz ustalenia dotyczące godzin pracy i zakresu obowiązków. Część z Nas ma praktyki w Reggio Emillia, inni dojeżdżają do pobliskich miejscowości.  Generalnie system pracy to 8:00-13:00 – sjesta - 14:00 – 18:00.  Później czas wolny … czyli trzeba zrobić zakupy, ogarnąć mieszkanie, przygotować jedzenie. Prawdziwa szkoła życia. Takie przynajmniej były założenia, ale z powodu nagłej zimowej aury niektóre pociągi i autobusy przestały kursować  przez co część z nas pozostała w rezydencji. Kto chciał mógł wtedy z p. Szotem eksplorować zabytkowe uliczki, w międzyczasie spędzając chwilę na szybkiej włoskiej kawie, a nielicznym udało się zaliczyć również kulturalne wyjście do „Museo del Tricolore” 

Za Nami pierwszy tydzień i pierwszy weekend J

W niedzielę zorganizowaliśmy silną grupę „podróżniczą” i z p. Szotem ruszyliśmy na  wycieczkę do Bolonii. Pociągiem dotarliśmy tam w niecałą godzinkę. Co zwiedziliśmy ? Wszystko co najważniejsze i możliwe do zobaczenia w kilka godzin … jednym słowem dużo pisania.  Zdradzimy jedynie że p. Szot uraczył nas dwoma ciekawymi historiami – o rzeźbie Neptuna i trzech strzałach oraz w magiczny sposób przeniósł nas na chwilę do Wenecji …A co więcej ?… szczegóły po powrocie.

Pozdrawiamy – grupa włoska

Pisaliśmy też

KONKURS!!!

KONKURS!!!

Czytaj więcej
DZIEŃ TYGRYSA!!!

DZIEŃ TYGRYSA!!!

Czytaj więcej
10.10.2018 Nasze klasy sportowe brały udział w konferencji

10.10.2018 Nasze klasy sportowe brały udział w konferencji "Nasze Pasje, Nasze Życie..."

Czytaj więcej
Sukces na zawodach rezerwisów!

Sukces na zawodach rezerwisów!

Czytaj więcej
Inauguracja nowego roku szkolnego

Inauguracja nowego roku szkolnego

Czytaj więcej

W szkole ZSGD

KONKURS!!!

KONKURS!!!

Czytaj więcej
Spotkanie ze strażakiem, absolwentem Naszej szkoły Łukaszem Spurtaczem!!!

Spotkanie ze strażakiem, absolwentem Naszej szkoły Łukaszem Spurtaczem!!!

Czytaj więcej
DZIEŃ TYGRYSA!!!

DZIEŃ TYGRYSA!!!

Czytaj więcej
10.10.2018 Nasze klasy sportowe brały udział w konferencji

10.10.2018 Nasze klasy sportowe brały udział w konferencji "Nasze Pasje, Nasze Życie..."

Czytaj więcej
Sukces na zawodach rezerwisów!

Sukces na zawodach rezerwisów!

Czytaj więcej
Praktyki we Włoszech i Irlandii

Praktyki we Włoszech i Irlandii

Czytaj więcej
Inauguracja nowego roku szkolnego

Inauguracja nowego roku szkolnego

Czytaj więcej
Zakończenie roku szkolnego 2017/2018 (Galeria)

Zakończenie roku szkolnego 2017/2018 (Galeria)

Czytaj więcej
Złoty i brązowy medal Mistrzostw Poznania

Złoty i brązowy medal Mistrzostw Poznania

Czytaj więcej
Szósta drużyna w Polsce

Szósta drużyna w Polsce

Czytaj więcej

Najnowsze

KONKURS!!!

KONKURS!!!

Czytaj więcej
Spotkanie ze strażakiem, absolwentem Naszej szkoły Łukaszem Spurtaczem!!!

Spotkanie ze strażakiem, absolwentem Naszej szkoły Łukaszem Spurtaczem!!!

Czytaj więcej
DZIEŃ TYGRYSA!!!

DZIEŃ TYGRYSA!!!

Czytaj więcej
10.10.2018 Nasze klasy sportowe brały udział w konferencji

10.10.2018 Nasze klasy sportowe brały udział w konferencji "Nasze Pasje, Nasze Życie..."

Czytaj więcej
Sukces na zawodach rezerwisów!

Sukces na zawodach rezerwisów!

Czytaj więcej

Najczęściej czytane

Klasy maturalne zakończyły rok szkolny

Klasy maturalne zakończyły rok szkolny

Czytaj więcej
Rozpoczęcie roku szkolnego

Rozpoczęcie roku szkolnego

Czytaj więcej
Ciao Italia! (GALERIA)

Ciao Italia! (GALERIA)

Czytaj więcej
Wymiana międzyszkolna

Wymiana międzyszkolna

Czytaj więcej
Odwiedził nas nasz absolwent Piotr Reiss.

Odwiedził nas nasz absolwent Piotr Reiss.

Czytaj więcej

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.