Tekst zostanie przeczytany po zaznaczeniu fragmentu do przeczytania   Nacinij głośnik a usyszysz tekst! Tekst zostanie przeczytany po zaznaczeniu fragmentu do przeczytania Moduł do czytania tekstu firmy: GSpeech
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Średnia 0.00 (0 Votes)
Wt5luty201311:24
Information
Uroczystości szkolne
Joanna Juszczyk
4039 hits
O studniówce słów kilka (GALERIA)

 

Według symboliki kolorów czerwień najsilniej stymuluje ludzką psychikę, jest barwą życia, władzy i uczuć. Czerwień symbolizuje silną osobowość, dodaje pewności siebie, wzmacna wolę i odwagę, pomaga pokonać trudności. Czerwona bielizna założona na studniówkę ma stać się swoistym amuletem na maturze. 

Od wielu lat dziewczęta na studniówkę ubierają czerwone majtki i podwiązki, by użyć ich ponownie na egzaminie maturalnym.Do męskich przesądów studniówkowo - maturalnych należy wiara, że udany pierwszy dorosły bal poprzez pierwszy w życiu garnitur(komunijnego nie licząc), przeniesie moc powodzenia na pierwszy dorosły egzamin. Maturzyści do egzaminów przystępują w garniturach noszonych na studniówce.

Tradycyjnie tańcem rozpoczynającym bal studniówkowy jest polonez. Tańczą go maturzyści z zaproszonymi osobami towarzyszącymi. Zazwyczaj ów galowy taniec poprzedzają wcześniejsze wielogodzinne, nużące próby. Nie brak tu jednak miejsca na własną inwencję i pomysłowość.

Niepisana tradycja głosi, że dla pozytywnych wyników matury nie bacząc na elegancję tańca należy "zmylić nogę".

Tak jak siła Samsona, tak i siła maturzysty tkwi we włosach. W nich zawiera się mądrość i inteligencja, skutkiem obcięcia włosów może być "ścięcie" na egzaminie. W tym przesądzie są dwie szkoły. Pierwsza, bardziej ortodoksyjna, mówi, że włosów nie należy obcinać przez całą klasę maturalną, druga, bardziej liberalna, że tylko od studniówki do dnia ostatniego egzaminu.

A jaka była studniówka ZSGD?  W tym roku bawiliśmy się W Delicjuszu w Trzebawiu. Restauracja z salą balową przepiękna. Jedzenie doskonałe. A młodzież? Piękne damy i przystojni panowie. 

Wszyscy bawili się doskonale przy muzyce DJ Damiana. Humory dopisywały.

Teraz już tylko matura!

Zobacz galerię.


Zaznaczając fragment tekstu, klikając na pojawiający się głośnik, lektor go przeczyta.   Nacinij głośnik a usyszysz tekst! Zaznaczając fragment tekstu, klikając na pojawiający się głośnik, lektor go przeczyta. Moduł do czytania tekstu firmy: GSpeech

Statystyki strony

Dzisiaj odwiedziło nas osób 407

Wczoraj 407

W tygodniu 407

W miesiącu 407

Od początku 2019 roku 377211

Czy oglądałeś nasze programy nadawane w TV18? ZAPRASZAMY!

Wejdź na stronę naszej telewizji. Wejdź!

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.

Nacinij głośnik a usyszysz tekst! Moduł do czytania tekstu firmy: GSpeech