Tej jesieni, po raz kolejny, nasza szkoła przyłączyła się do wspaniałej akcji, której celem jest pomoc zwierzętom w przetrwaniu zimy. Zbieraliśmy karmę, koce, ręczniki, smycze, które przekazaliśmy do Przytuliska u Wandy w Przyborówku.

          Schronisko to działa już od 20 lat i niesie pomoc bezdomnym psom. Właścicielka, Wanda Jerzyk, to prawdziwa miłośniczka zwierząt. Pracuje niemalże 24 godziny na dobę, pod skrzydłami jej Fundacji Azyl znajdują dom zwierzęta wyrzucone na ulicę, po wypadkach, chore, bite, katowane, odbierane podczas interwencji właścicielom ze skandalicznych warunków. Pod opieką Fundacji otrzymują pomoc weterynaryjną, odzyskują wiarę w człowieka. Z płochliwych, zastraszonych psich nieszczęść zmieniają się w radosne zwierzaki, które mogą szukać szczęścia w nowych domach. 

          Chcemy bardzo serdecznie podziękować wszystkim, którzy przyłączyli się do akcji. Są to następujący uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły:

Alicja Szafrańska, kl. II la

Katarzyna Krenz, kl. II la

Mateusz Kostyk, kl. II ga

Konrad Olszewski, kl. IV gd

Szymon Hertig, kl. I ga

Piotr Pacholski, kl. I ga

Dominika Gramza, kl. IV gd

Klasa I ds

Klasa II ds

Klasa III ds

Klasa IV gd

prof. Wioletta Górska

prof. Kamila Sobczak

prof. Marek Lorek

p. Beata Krzyżaniak

p. Urszula Malec

Pamiętajmy, że warto pomagać! Zachęcamy wszystkich do przyłączenia się do zbiórki w przyszłym roku!

Organizatorzy:

Dominika Goldman, Małgorzata Sargalska, Kinga Sarna, Dorota Wyrzykiewicz

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.