„Zostań żołnierzem Sił Powietrznych”, to hasło które przyświecało szkoleniu ogólnowojskowemu dla młodzieży szkół ponadgimnazjalnych, zorganizowanemu przez Wielkopolskie Stowarzyszenie Aktywnych Rezerwistów w Poznaniu, na terenie 31. Bazy Lotnictwa Transportowego w dniu 18.10. br. w Poznaniu-Krzesinach.

Młodzież oraz opiekunowie klas mundurowych: Zespołu Szkół Geodezyjno Drogowych w Poznaniu, Zespołu Szkół Handlowych w Poznaniu, Zespołu Szkół Rolniczych w Środzie Wlkp. i Liceum Ogólnokształcącego w Lubaszu a także instruktorzy 31.BLT i WSAR czynnie uczestniczyła w planowym przedsięwzięciu szkoleniowym mającym przybliżyć problematykę służby wojskowej a przede wszystkim służbę pilota wojskowego. Zajęcia zostały tak ułożone aby każdy z uczniów mógł zapoznać się z historią bazy, zobaczyć współczesne wyposażenie pilota, jak również dotknąć  prawdziwego samolotu F-16 i dowiedzieć się szczegółów jego wyposażenia i zasad jego eksploatacji.

Ponadto prowadzone było szkolenie z następujących tematów:

- obsługa, w tym: rozkładanie i składanie karabinka wojskowego Beryl;

- zasady udzielania pomocy przedmedycznej osobie, która ma rany postrzałowe oraz jej transport na noszach;

- pokonywanie toru przeszkód terenowych;

- zakładanie odzieży p.chemicznej;

- rzut granatem na celność;

- strzelanie z broni pneumatycznej.

Na szczególne wyróżnienie zapracowali, między innymi, następujący instruktorzy:

- szer. Bartosz KOTECKI, st.szer. Grzegorz KOSMOWSKI, szer. Damian NOWAK, st.szer. Iwona KOSIOREK, szer. Jakub FRANAS, szer. Michał MALAK, szer. Krystian RYBSKI – 31. BLT;

- Mariola ŚWITALSKA, Zbigniew GAŁKA, Krzysztof KWIATKOWSKI i Paweł KULESZEWICZ –  WSAR.

Ekspozycja bazy szkoleniowej 31 BLT była bardzo ciekawa i cieszyła się ogromnym zainteresowaniem młodzieży i grona pedagogicznego. Nie mniej ciekawym i niosącym sporo emocji, był sprawdzian praktycznych umiejętności, które były tematem szkolenia. W klasyfikacji ogólnej najlepszym zespołem zostali STRZELCY z ZSR w Środzie Wlkp., drugie miejsce zajął zespół CYGAŃSKA SIŁA z LO w Lubaszu a na trzeciej pozycji uplasował się zespół DZIKIE WIEPRZE z ZSGD w Poznaniu.

Zgromadzona młodzież, opiekunowie i organizatorzy podziękowali za pośrednictwem opiekuna naszego przedsięwzięcia majora Krzysztofa TERZYKA, za pomoc w zorganizowaniu szkolenia i pokazów gospodarzowi obiektu dowódcy 31. BLT płk pil. Rafałowi ZDANECKIEMU.

Wśród opuszczającej bazę młodzieży można było dostrzec przekonanie, że czas spędziła owocnie, a organizatorzy mają nadzieję, że co najmniej kilkoro z nich siądzie kiedyś za sterami wojskowego samolotu.

Pisaliśmy też

Złoty i brązowy medal Mistrzostw Poznania

Złoty i brązowy medal Mistrzostw Poznania

Czytaj więcej
Szósta drużyna w Polsce

Szósta drużyna w Polsce

Czytaj więcej
Bieg wokół Jeziora Rusałka

Bieg wokół Jeziora Rusałka

Czytaj więcej
Konkurs wiedzy o Francji

Konkurs wiedzy o Francji

Czytaj więcej
Podsumowanie obozu w Osiecznej

Podsumowanie obozu w Osiecznej

Czytaj więcej

W szkole ZSGD

Złoty i brązowy medal Mistrzostw Poznania

Złoty i brązowy medal Mistrzostw Poznania

Czytaj więcej
Szósta drużyna w Polsce

Szósta drużyna w Polsce

Czytaj więcej
Bieg wokół Jeziora Rusałka

Bieg wokół Jeziora Rusałka

Czytaj więcej
Konkurs wiedzy o Francji

Konkurs wiedzy o Francji

Czytaj więcej
Podsumowanie obozu w Osiecznej

Podsumowanie obozu w Osiecznej

Czytaj więcej
Warsztaty  kulinarne „Specjalności  kuchni  francuskiej

Warsztaty kulinarne „Specjalności kuchni francuskiej"

Czytaj więcej
Maturzyści zakończyli naukę

Maturzyści zakończyli naukę

Czytaj więcej
Drzwi otwarte

Drzwi otwarte

Czytaj więcej
Umysły ścisłe ZSGD

Umysły ścisłe ZSGD

Czytaj więcej
Przed wyjazdem

Przed wyjazdem

Czytaj więcej

Najnowsze

Złoty i brązowy medal Mistrzostw Poznania

Złoty i brązowy medal Mistrzostw Poznania

Czytaj więcej
Szósta drużyna w Polsce

Szósta drużyna w Polsce

Czytaj więcej
Bieg wokół Jeziora Rusałka

Bieg wokół Jeziora Rusałka

Czytaj więcej
Konkurs wiedzy o Francji

Konkurs wiedzy o Francji

Czytaj więcej
Podsumowanie obozu w Osiecznej

Podsumowanie obozu w Osiecznej

Czytaj więcej

Najczęściej czytane

Klasy maturalne zakończyły rok szkolny

Klasy maturalne zakończyły rok szkolny

Czytaj więcej
Rozpoczęcie roku szkolnego

Rozpoczęcie roku szkolnego

Czytaj więcej
Ciao Italia! (GALERIA)

Ciao Italia! (GALERIA)

Czytaj więcej
Wymiana międzyszkolna

Wymiana międzyszkolna

Czytaj więcej
Odwiedził nas nasz absolwent Piotr Reiss.

Odwiedził nas nasz absolwent Piotr Reiss.

Czytaj więcej

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.