Tekst zostanie przeczytany po zaznaczeniu fragmentu do przeczytania   Nacinij głośnik a usyszysz tekst! Tekst zostanie przeczytany po zaznaczeniu fragmentu do przeczytania Moduł do czytania tekstu firmy: GSpeech
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Średnia 0.00 (0 Votes)
Cz9listopad201709:08
Information
Biblioteka
Małgorzata Sargalska
1306 hits
Nasi uczniowie czytają dzieciom

          7 listopada uczniowie ZSGD przyłączyli się do wspaniałej akcji promującej czytelnictwo. W Szkole Podstawowej nr 88 im. Poznańskich Koziołków czytali dzieciom kl. III "Mikołajka". Wybór lektury nie był przypadkowy, gdyż 5 listopada tego roku przypadała 40. rocznica śmierci Rene Goscinnego (współautora Mikołajka).

          Najpierw Jean-Jacques Sempé robił w belgijskim "Le Moustique" rysunki satyryczne z wymyślonym przez siebie Mikołajkiem. René Goscinny został zaproszony w 1956 roku, aby pisać do nich scenariusze. Wymyślił inne postacie, ale razem zrobili tylko 28 odcinków. Powrócili do Mikołajka już w formie literackiej w 1959 roku w "Sud-Ouest Dimanche" i "Pilote".

          Uczniowie pilnie przygotowywali się do powierzonego zadania. Od 2 tygodni trwały próby, na których każdy świetnie wcielał się w powierzone role:

Mikołajek - Jakub Karasiński, kl. II ga

Alcest - Daria Bukowska, kl. Ig

Rufus - Jakub Wieczorek, kl. Igw

Kleofas - Paulina Daszkiewicz, kl. I la

Fryzjer Marcel - Marta Jeżewska, kl. I gw

Fryzjer Ludwik - Maksymilian Pieprzyk, kl. Igw

Klient - Sandra Grewling, kl. I la

          Dzieciom ze szkoły podstawowej bardzo podobała się interpretacja w wykonaniu naszych uczniów. Wybrany rozdział U fryzjera był zabawny i wywoływał uśmiech na twarzach najmłodszych. Nasi uczniowie popisali się nie tylko umiejętnością pięknego czytania, ale także talentami aktorskimi. Zmiana głosu oraz sposób czytania sprawił, że słuchacze byli oczarowani.

          Myślę, że zorganizowana przez nas akcja była strzałem w dziesiątkę. Mamy nadzieję, że przerodzi się ona w cykliczne wyjścia, a także zaproszenie dzieci do naszej szkoły.

          Zapraszamy wszystkich chętnych do biblioteki. Ty też możesz zostać lektorem i nieść radość dzieciom !!!

Organizatorki: Małgorzata Sargalska, Dorota Wyrzykiewicz

    

Zaznaczając fragment tekstu, klikając na pojawiający się głośnik, lektor go przeczyta.   Nacinij głośnik a usyszysz tekst! Zaznaczając fragment tekstu, klikając na pojawiający się głośnik, lektor go przeczyta. Moduł do czytania tekstu firmy: GSpeech

Statystyki strony

Dzisiaj odwiedziło nas osób 648

Wczoraj 678

W tygodniu 3321

W miesiącu 14110

Od początku 2019 roku 243890

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Nacinij głośnik a usyszysz tekst! Moduł do czytania tekstu firmy: GSpeech