Tekst zostanie przeczytany po zaznaczeniu fragmentu do przeczytania   Nacinij głośnik a usyszysz tekst! Tekst zostanie przeczytany po zaznaczeniu fragmentu do przeczytania Moduł do czytania tekstu firmy: GSpeech
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Średnia 0.00 (0 Votes)
Cz9listopad201709:08
Information
Biblioteka
Małgorzata Sargalska
1219 hits
Nasi uczniowie czytają dzieciom

          7 listopada uczniowie ZSGD przyłączyli się do wspaniałej akcji promującej czytelnictwo. W Szkole Podstawowej nr 88 im. Poznańskich Koziołków czytali dzieciom kl. III "Mikołajka". Wybór lektury nie był przypadkowy, gdyż 5 listopada tego roku przypadała 40. rocznica śmierci Rene Goscinnego (współautora Mikołajka).

          Najpierw Jean-Jacques Sempé robił w belgijskim "Le Moustique" rysunki satyryczne z wymyślonym przez siebie Mikołajkiem. René Goscinny został zaproszony w 1956 roku, aby pisać do nich scenariusze. Wymyślił inne postacie, ale razem zrobili tylko 28 odcinków. Powrócili do Mikołajka już w formie literackiej w 1959 roku w "Sud-Ouest Dimanche" i "Pilote".

          Uczniowie pilnie przygotowywali się do powierzonego zadania. Od 2 tygodni trwały próby, na których każdy świetnie wcielał się w powierzone role:

Mikołajek - Jakub Karasiński, kl. II ga

Alcest - Daria Bukowska, kl. Ig

Rufus - Jakub Wieczorek, kl. Igw

Kleofas - Paulina Daszkiewicz, kl. I la

Fryzjer Marcel - Marta Jeżewska, kl. I gw

Fryzjer Ludwik - Maksymilian Pieprzyk, kl. Igw

Klient - Sandra Grewling, kl. I la

          Dzieciom ze szkoły podstawowej bardzo podobała się interpretacja w wykonaniu naszych uczniów. Wybrany rozdział U fryzjera był zabawny i wywoływał uśmiech na twarzach najmłodszych. Nasi uczniowie popisali się nie tylko umiejętnością pięknego czytania, ale także talentami aktorskimi. Zmiana głosu oraz sposób czytania sprawił, że słuchacze byli oczarowani.

          Myślę, że zorganizowana przez nas akcja była strzałem w dziesiątkę. Mamy nadzieję, że przerodzi się ona w cykliczne wyjścia, a także zaproszenie dzieci do naszej szkoły.

          Zapraszamy wszystkich chętnych do biblioteki. Ty też możesz zostać lektorem i nieść radość dzieciom !!!

Organizatorki: Małgorzata Sargalska, Dorota Wyrzykiewicz

M2JPG.jpg M3JPG.jpg M4JPG.jpg

Mikoajek5JPG.jpg Mikoajek6JPG.jpg Mikoajek7JPG.jpg

Mikoajek8JPG.jpg Mikoajek91JPG.jpg Mikoajek92JPG.jpg

Mikoajek93JPG.jpg Mikoajek94JPG.jpg Mikoajek95JPG.jpg

Mikoajek96JPG.jpg Mikoajek97JPG.jpg Mikoajek98JPG.jpg

Mikoajek9JPG.jpg
    

Nacinij głośnik a usyszysz tekst! Moduł do czytania tekstu firmy: GSpeech