Tekst zostanie przeczytany po zaznaczeniu fragmentu do przeczytania   Nacinij głośnik a usyszysz tekst! Tekst zostanie przeczytany po zaznaczeniu fragmentu do przeczytania Moduł do czytania tekstu firmy: GSpeech
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Średnia 0.00 (0 Votes)
wtorek31październik201711:07
Information
Biblioteka
Małgorzata Sargalska
808 odsłon

          30 października w sali 108 rywalizowali ze sobą uczniowie ZSGD, którzy do perfekcji opanowali trudną sztukę pięknego czytania. Prezentowano wiersz Juliana Tuwima - mistrza efektów dźwiękonaśladowczych w poezji dla dzieci - o panu Tralalińskim mieszkającym „w Śpiewowicach, pięknym mieście”.

          Oceniano interpretację utworu, dykcję, zastosowanie interpunkcji, opanowanie tekstu oraz ogólny wyraz artystyczny. Za najlepiej (najpiękniej) czytających jury uznało:

Jakuba Karasińskiego z kl.2 GA (1 miejsce),

Jakuba Prusa z kl.1 G (2 miejsce),

Darię Bukowską z kl.1 G (3 miejsce).

          Gratulacje należą się wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie. Serdecznie zapraszamy za rok, na kolejną edycję, dobra zabawa gwarantowana!

 

 

Nacinij głośnik a usyszysz tekst! Moduł do czytania tekstu firmy: GSpeech