Od 24 października do 21 stycznia 2018 r. w Galerii Pestka można oglądać oryginalną wystawę BODY WORLDS - VITAL. Jest to najliczniej odwiedzana wystawa świata. Do tej pory na całym świecie obejrzało ją 45 mln widzów.

          Ja miałam okazję oglądać ją po raz pierwszy w 2008 roku w czasie wakacji i zrobiła ona na mnie ogromne wrażenie. Dzisiaj oglądałam ją po raz drugi i nie zawiodłam się. Dodatkowo mogłam podziwiać ludzkie ciała utrwalone jakby w ruchu, sprawiające wrażenie niezwykłych, artystycznych obrazów lub klatek zdjęciowych. Tego wcześniej nie było. Dodatkowym atutem były szczegółowe opisy eksponatów w języku polskim oraz ciekawe komentarze, obsługujących wystawę, studentów medycyny.

          Wystawa jest skierowana do wszystkich ciekawych ludzkiego ciała – bez wzglądu na wiek. Zarówno do dzieci w wieku szkolnym, licealistów, jak i studentów, a także do osób dojrzałych. Preparaty są jak rzeźby, tak aby każdy mógł zobaczyć jak wygląda ciało człowieka w sposób, który najbardziej przypomina rzeczywistość. Wystawa umożliwia poznanie anatomii, fizjologii i sposobów na zdrowsze życie. Porównuje zdrowe ciała z ciałami, które uległy różnorodnym chorobom i schorzeniom. Zwiedzający mają wrażenie poruszania się po trójwymiarowym atlasie anatomii oraz mogą dowiedzieć się, jak skomplikowany, piękny, ale też kruchy jest nasz organizm.

          Dzięki innowacyjnemu procesowi plastynacji, który został wynaleziony i opatentowany przez dr Gunthera von Hagens, można podziwiać wewnętrzne piękno naszego ciała, a także zajrzeć do najskrytszych zakamarków ludzkiego organizmu. Tak naprawdę na początku celem procesu plastynacji wynalezionego przez dr Gunthera von Haggena była edukacja studentów i stworzenie anatomicznych preparatów, które lepiej pozwalałyby poznać ludzkie ciało. Wszystkie eksponaty są autentyczne. Ciała pochodzą od dawców, którzy jeszcze za życia zgodzili się na eksponowanie ich w taki sposób po śmierci. W Instytucie Plastynacji w Guben zarejestrowanych jest 17 tys. dawców.

          Wystawę można oglądać codziennie w Galerii Pestka w godzinach od 9.00 do 20.00 Bilety kosztują od 25 do 60 zł. Polecam szczególnie tym, którzy interesują się ludzką naturą oraz chcieliby dowiedzieć się o sobie czegoś więcej.

 

   

Biblioteka zaprasza:

poniedziałek, wtorek, piątek
od 9:00 do 14:00
środa, czwartek
od 9:00 do 15:00

Biblioteka szkolna wraz z czytelnią posiada bogaty księgozbiór i zbiór czasopism, dostęp do komputera z internetem. Dysponujemy 18 000 egzemplarzy książek.

Lektury On-Line

Wolne Lektury:
Lektury on-line:
Wirtualna Biblioteka
Literatury Polskiej:
Lektury dla Szkoły Podstawowej:
Lekturyonline.pl: 

Biblioteki cyfrowe

Wielkopolska Biblioteka Cyfrowa
Biblioteka Raczyńskich
Biblioteka PTPN 
Wojewódzka Biblioteka Publiczna
i Centrum Animacji Kultury 
Biblioteka Pedagogiczna 
Biblioteka Kórnicka 
Biblioteka Publiczna w Kórniku
Uniwersytet im. Adama Mickiewicza 
Uniwersytet Ekonomiczny
Politechnika Poznańska 
Akademia Wychowania Fizycznego 
Uniwersytet Przyrodniczy 
Uniwersytet Medyczny
Uniwersytet Artystyczny 
 

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.